OPINION

Ердоган руками Путіна руйнує систему санкцій

Павло Клімкін
10 вересня, 2023 неділя
16:08

Відсутність публічних домовленостей після зустрічі Путіна та Ердогана не має вводити в оману, вони потрібні один одному і так само один одного розуміють

Через Туреччину проходило чимало підсанкційних товарів і схоже це буде й далі, лише за іншими схемами. В багатьох сферах — від енергетики до туризму вони приречені домовлятися, адже інших варіантів в них небагато. Однак стосовно так званої "зернової домовленості" Путін і далі підійматиме ставки.

І справа не тільки у наявності великих обсягів свого зерна. Для Кремля їжа — це майбутні енергоносії. Залежність від російських нафти та газу поступово знижуватиметься через "зелену" революцію та боротьбу зі змінами клімату. А їжа буде потрібна завжди, сотні мільйонів людей не уявляють собі трапези без хліба.

Побудувати новий зашморг — нову систему залежностей — одна з ключових задач для російського керівництва, можливо навіть номер один.

За продовження "зернової домовленості" Кремль хоче отримати цілу низку публічних і непублічних поступок, насамперед повернути всю систему послуг для свого експорту аграрної продукції та добрив — від зняття SWIFT обмежень з Россільгоспбанку до поновлення всіх страхових та транспортних послуг.

Читайте також: Саміт G20 в Індії: з Росією та без України

Причому Москва і зараз може проводити платежі через Газпромбанк, що не є під санкціями, але хоче почати руйнування всієї системи санкційного тиску. Нова система залежностей призначена не тільки для незахідних країн — подивіться, як зростає імпорт добрив в тій самій Німеччини, де дешевий газ тепер відсутній, але частина добрив це і є "сухий газ". Якщо не можна експортувати "звичайний" газ, то чому б не перейти на добрива, це навіть краще. Це далеко неповний перелік російських умов і їхнє прийняття чи неприйняття буде означати фактично продовження, чи зміну стратегії Заходу щодо РФ. Тому при всій повазі до Ердогана очікувати, що саме він розв'яже це питання, кепсько. Та і для Путіна, який добре розуміється на геополітиці, потрібно було "накачати" президента Туреччини для розмов на саміті Двадцятки наприкінці цього тижня в Індії. Хочеться вірити, що це йому не вдалося і тези про африканські перевороти через нестачу зерна не спрацюють. Але турецько-африканська коаліція в Індії може отримати нових учасників і це не остання серія.

Джерело

Про автора. Павло Клімкін, дипломат, ексміністр закордонних справ України

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Читайте також:
Київ
-2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 36.8
    Купівля 36.8
    Продаж 37.41
  • EUR
    Купівля 39.76
    Продаж 40.67
  • Актуальне
  • Важливе
2023, середа
6 грудня
18:53
OPINION
Віталій Портников
Для РФ важливо підтримати свою позицію "миротворця" перед країнами глобального півдня. Колонка Віталія Портникова
18:51
Цінь Ган
Ексголова МЗС Китаю Цінь Ган помер у госпіталі в Пекіні. Причиною смерті могли стати катування або самогубство, - Politico
18:41
Жіноча збірна України з гандболу
Україна програла Чехії на чемпіонаті світу з гандболу
18:35
Ексклюзив
Морська піхота, ЗСУ, українські військові
"Піхоту можна замінити лише піхотою, а це мобілізація, бо люди виходять зі строю", - полковник запасу Якубець
18:11
Ексклюзив
FPV-дрон KH-S7
У Defense Express розказали, що відомо про ворожий ЗРК С-350, який нацгвардійці знищили FPV-дроном
18:04
Головна ялинка України
У Києві запалили вогні на головній ялинці України
18:03
Депортовані діти
До України з Росії та тимчасово окупованих територій повернули 8 дітей
18:02
OPINION
Дмитро Шульга
Україні слід зламати стереотип на Заході, що це тільки наша війна
17:54
Оновлено
Ілля Кива
У Підмосков'ї ліквідували ексдепутата ВР Іллю Киву, - ГУР
17:43
окупант російського підрозділу "Шторм""
Росіяни розпочали підготовку до мобілізації неповнолітніх жителів Луганська
16:57
На польсько-українському кордоні застрягли сотні безпілотників для ЗСУ, - Чмут у інтерв'ю Reuters
16:56
OPINION
польський кордон, блокада
Західний "коридор солідарності" з Україною буде працювати
16:49
Оновлено
діти, дитина лікарня
У Полтавській ОВА заявили про спалах кишкової інфекції серед студентів: у юридичному інституті це заперечили
16:44
Ексклюзив
Карта. Бахмут_0612
Такого пекла давно не було: боєць ЗСУ Бабичев про Бахмутський напрямок
16:37
Оновлено
Стефанчук, Умєров і Єрмак зустрілись у США зі спікером палати представників Джонсоном
16:34
Ексклюзив
ОП в конгресі США
Висадка "десанту" від "Слуги Народу" мене не переконала, до США мали їхати люди, яких знають у Вашингтоні, - дипломат Шамшур
16:32
Володимир Соловйов
"СВО" має на меті демілітаризувати США": роспропаганда запустила новий наратив
16:21
Ексклюзив
окупанти крим
Окупанти перекидають додаткові підрозділи на лівобережжя Херсонщини із Запорізької області, - депутат облради Хлань
16:18
Автомобіль колаборанта Попова після підриву
У Луганську підірвали авто з колаборантом Поповим: він загинув, - росЗМІ
16:08
Вікіпедія
ChatGPT, "Оппенгеймер" та індійська прем'єр-ліга: Вікіпедія назвала найпопулярніші статті 2023 року
16:04
OPINION
Костянтин Єлісєєв
"Дипломатія пафосу, анонсів та наїздів". Що з цим робити?
15:54
Тейлор Свіфт
Людиною 2023 року за версією Time стала співачка Тейлор Свіфт
15:42
Ексклюзив
Карта. Донбас_2211
Ворог намагається створити якомога більше осередків боєзіткнень, - боєць ЗСУ Ієвлєв про ситуацію на сході
15:32
Ексклюзив
На фото: акція
"Підтримаймо одне одного": біля сейму у Варшаві українці просять розблокувати кордон
15:31
Укрпошта випустила марку до Дня Святого Миколая і Збройних Сил України
Укрпошта випустила марку до Дня Святого Миколая і Збройних Сил України
15:26
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
"Промисловість не встигає за попитом, даємо все, що можемо": Пісторіус пообіцяв збільшити виробництво зброї для України
14:53
Володимир Артюх
На Сумщині активізувалися ворожі диверсанти: вбивають людей, нищать інфраструктуру
14:22
криголам "Ноосфера"
Український криголам "Ноосфера" прибув до польської антарктичної станції, наступна зупинка - "Академік Вернадський"
14:20
Анонс
Афіша GET Business Festival
Малий і середній бізнес в умовах війни: в Києві відбудеться GET Business Festival
14:04
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Путін і Сі Цзиньпін — лідери року за версією TIME. Чому там нема українців?
14:02
Рустем Умєров
Умєров про контрнаступ: ЗСУ пройшли вже дві лінії оборони росіян
14:00
Ексклюзив
Ольга Біщук
"Не треба хапати людей на вулиці": військовослужбовиця ЗСУ Біщук назвала проблеми поточного стану мобілізації
13:45
Китай
Китай запустив першу у світі АЕС із високотемпературним газоохолоджуваним реактором
13:44
ВАКС
ВАКС залишив під вартою ексголову Державної фіскальної служби Насірова
13:21
Очолювали ворожі установи під час окупації: від 5 до 11 років за ґратами отримали троє колаборантів
13:18
Очільник МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс
"Спроби розколоти Захід і зменшити підтримку України": Рінкевичс про погрози Путіна Латвії щодо російськомовних громадян
13:08
Зеленський
Вимога МВФ: Зеленський підписав законопроєкт №9656д про оподаткування банків
13:03
Верховна Рада
Комітет Ради схвалив законопроєкти про збільшення штату НАБУ та повноважень НАЗК до другого читання
13:00
Ексклюзив
Іван Тимочко
"Україні потрібні ротації": військовослужбовець ЗСУ Тимочко сказав, як відвести бійців без оголення фронту
12:48
Оновлено
ЗСУ
Зеленський, Залужний і Умєров привітали захисників та захисниць з Днем Збройних Сил України
Більше новин