"Голос" відкликав свої голоси за включення до порядку денного Ради законопроєктів про український дубляж у кіно
Депутати фракції "Голос" Роман Костенко, Кіра Рудик, Ярослав Железняк, Ярослав Рущишин, Андрій Осадчук відкликали свої голоси за внесення до порядку денного законопроєктів про російську мову в кіно
Про це йдеться у заяві партії.
"Голос" відкликає свої голоси за включення до порядку денного законопроектів 5554, 5554-1 про застосування закону про мову в кіно. Депутати фракції "Голос" Роман Костенко, Кіра Рудик, Ярослав Железняк, Ярослав Рущишин, Андрій Осадчук відкликають свої голоси за внесення до порядку денного законопроекту 5554 про російську мову в кіно. Дане голосування було помилкою, адже законопроекти з’явились в останній момент: серед 29 законопроектів був і контроверсійний законопроект 5554", - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, це постанова про включення в порядок денний.
"Окрім цього ганебного закону, там є інші важливі зміни. Наприклад, закон про територіальну оборону і інші законопроєкти "Голосу". Найкращим варіантом було б провалити постанову, а після цього, вилучивши законопроект 5554, всі інші закони включити в порядок денний. Включення в порядок денний не є прийняттям рішення по суті закону. Рішення було внесено з порушенням регламенту", - йдеться в повідомленні.
У партії зазначили, що не підтримують жодних ініціатив, покликаних поставити під сумнів закони про українську мову.
"Ми категорично не сприймаємо будь-які спроби наступу на українську мову, тому підтримуємо українську всюди — в кіно, на телебаченні, в обслуговуванні, навчанні тощо", - додали в "Голосі".
Нардеп Ярослав Железняк зазначив, що включення в порядок денний законопроєктів не є етапом прийняття закону.
"Що стосується самих законів, то їх включення в порядок денний не є етапом прийняття закону, хоча звичайно дає більше можливостей маніпулювати цим. Я особисто і всі наші колеги будуть виступати категорично проти 5554. А блокувати закони ми точно вміємо", - написав він.
Железняк зауважив, що “мусить визнати, що сьогодні в залі відбулася прикра помилка”.
"У ході голосування за порядок денний сесії, серед 29 законопроєктів був і поганий законопроект 5554 щодо змін про застосування закону про мову в сфері кіно. Наголошую, що: 1) я і мої колеги категорично проти цього законопроекту 5554. І минулого разу голосували червоною кнопкою. І будемо проти нього. 2) Це постанова про включення в порядок денний. Окрім цього ганебного закону, там є інші важливі зміни. Наприклад, закон про територіальну оборону. І наші законопроекти теж. 3) Найкращим варіантом було б провалити постанову, а після цього вилучивши законопроект 5554, а всі інші включити закони в порядок денний. 4) Виключення в порядок денний не є прийняттям рішення по суті закону. У цьому випадку (коли рішення було внесено в порушення Регламенту), воно взагалі дивно з’явилося", - наголосив нардеп.
- Нагадаємо, за місяць, 16 липня, має вступити в силу чергова норма закону про українську мову. Відповідно до неї всі покази фільмів і серіалів на ТБ мають здійснюватися виключно українською мовою.
- Проте, на початку червня депутати від парламентської фракції "Слуги народу" спробували зірвати введення в дію цього пункту.
- Але згодом відповідний законопроєкту №5554 вдалося зняти з розгляду у Верховній Раді.
- Народний депутат України від фракції "ЄС" Микола Княжицький заявив, якщо перед цим депутати президентської фракції "Слуга народу" хотіли просто відтермінувати введення в дію нових правил трансляції фільмів, то тепер вони хочуть взагалі узяти й назавжди вивести телебачення з-під дії закону про захист української мови.
- Світовий конґрес українців звернувся до Верховної Ради та вимагає не чіпати норми мовного закону про обов’язкове демонстрування фільмів та проведення культурно-мистецьких заходів державною мовою.
- Верховна Рада на засіданні 15 червня внесла (https://censor.net/ua/n3271499) до порядку денного законопроєкт "про підтримку вітчизняних виробників теле- і кінопродукції в період встановлення карантину у зв'язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19" (№5554).
- Відповідну постанову підтримали 227 народних депутатів: 212 представників "Слуг народу", п’ять депутатів "Голосу" та 10 позафракційних.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе