Китай не піде на конфронтацію з ЄС, - політолог Юнус
КНР не піде на ескалацію війни Росії проти України, тому візити китайських чиновників до РФ слід сприймати спокійно
Про це сказав політолог і експерт-міжнародник Раміс Юнус в етері Еспресо.
"Ну, от подивіться зараз на паралелі між Росією та Білоруссю, подивіться, як тихо-тихо Росія проковтувала Білорусь і які візити були: і Шойгу, і Лавров, і Наришкін, і Патрушев. Тихо-тихо от ці чиновники їздили, і отак тихо-тихо вони проковтували весь цей час упродовж року. От паралель таку ж проведіть. Замість Росії - це Китай, а замість Білорусі - сама Росія. Ось така ж ситуація після візиту Сі Цзіньпіна. І тому сьогодні те, що відбуваються візити чиновників різного рангу до Москви, розглядайте крізь цю призму", - зауважив він.
Політолог додав, що підґрунтя цих відносин заклали після візиту Сі Цзіньпіна до РФ і Китай використовуватиме Росію в політичному, інформаційному плані. Також вони проводитимуть військові навчання, щоб закрити протоки, створивши проблеми для інших країн. Проте, зауважив Раміс Юнус, Китай не спричинятиме екскалації війни РФ проти України.
"Те, що хвилює Сполучені Штати - це проблеми Сполучених Штатів, і Сполучені Штати з Китаєм вирішують ці проблеми в районі Тихого океану, в районі Тайваню, отам, в цьому регіоні, там України немає. Те, що стосується України, Китай не зробить нічого з того, що може стати вистрілом собі в ногу передовсім в економічному плані. Це зовсім не випадково, подивіться на активність Китаю із Євросоюзом, і таке зацікавлення Китаю у Євросоюзі. От на цьому фоні Китай піде на таку конфронтацію й таку помилку? Побачивши, чим це обернулося для тієї самої Росії. Китаю це сьогодні треба? Ні, не треба. Тому спокійно сприймайте ці візити. Ці візити продовжуватимуться. І це ніяк не відобразиться на успіхах української армії і на можливостях вашого контрнаступу, і на можливостях Росії стосовно вашої війни", - наголосив експерт.
Раміс Юнус зазначив, що такі візити допоможуть Росії економічно, але це проблеми США та їхніх союзників у ЄС, тому саме вони мають звертати увагу на такі зустрічі китайських і російських посадовців.
18 квітня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що немає доказів надання Китаєм збройної допомоги Росії.
- Актуальне
- Важливе