Коли закінчиться війна?

Я став дуже рідко чути це питання, хоча в перші місяці воно було чи не найпопулярніше

Для мене це свідчення надзвичайної сили нашого народу. Ми гордимося ЗСУ, але потрібно гордитися всім нашим народом, який демонструє колосальну силу духу. Те, що люди стали рідше питати про завершення війни означає, що ми прийняли для себе один варіант розвитку подій: тільки перемога. І час значення немає.

Але, як аналітик, я хочу поділитись з вами своїми думками щодо того, коли ж все-таки може закінчитись війна. Отже, останні кілька тижнів засвідчили низку подій, які, на мою думку, дають підстави робити висновки про кінець війни.

Читайте також: Єдиний ефективний спосіб уникнути війни — бути готовим до війни

Ці фактори серйозно впливають на те, як буде розгортатись війна.

Я виділяю два сценарії: оптимістичний і песимістичний.

Оптимістичний сценарій передбачає, що весною ми побачимо багато жестів "доброї волі" і початок переговорного процесу. Це буде супроводжуватися припиненням бойових дій і виведенням російських військ з цілого ряду окупованих територій. Мирні переговори завершаться орієнтовно в травні. Формула буде приблизно така: Росія відмовиться від вимог денацифікації й відвоювання території Донбасу, візьме на себе обов’язки відновлювати Україну при знятих санкціях. Україна відмовиться від вступу в НАТО. Донбас і Крим не будуть обговорюватись.

Читайте також: Заходу вигідніше закінчити війну тут і зараз

Оптимістичний сценарій передбачає, що весною ми побачимо багато жестів "доброї волі" і початок переговорного процесу

Основною умовою цього сценарію є завдання значної шкоди російському експорту нафти санкціями, які стартують в грудні. Це стане можливим в тому числі при зміні позиції Індії та Китаю щодо закупівлі російських енергоресурсів. Якщо в січні Путін побачить, що фінансові перспективи його на межі банкрутства, ведення війни почне втрачати смисл. Адже цієї осені він буде заливати грошима соціалку, щоб втримувати підтримку СВО. Заливати соціалку, тягнути війну — треба заробляти космос.

Песимістичний сценарій. Китай та Індія підтримають Путіна, і в нього з фінансами все буде добре. Але ця підтримка буде не довгою

Песимістичний сценарій. Китай та Індія підтримають Путіна, і в нього з фінансами все буде добре. Але ця підтримка буде не довгою, оскільки весною почнеться серйозна рецесія світової економіки, і ціни на енергоносії все одно впадуть. Путін використає зиму для максимального накопичення нових сил і кине їх в бій у березні — квітні. Ці сили не зможуть показати результат, але інтенсивні бої протривають до липня — серпня, поки не повториться ситуація цього року. Тоді Путіну доведеться робити жести доброї волі та сідати за стіл переговорів, які завершаться орієнтовно в жовтні.

Тому оптимістично — травень, песимістично — жовтень.

Джерело

Про автора. Віктор Андрусів, політичний та громадський діяч, аналітик та публіцист

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.