
Батареї прогріються сильніше без зайвих витрат: прості поради
Багато факторів пливають на те, як батареї віддають тепло. Важливо, що навіть прості заходи можуть зробити їх теплішими, щоб вони більш ефективно прогріли приміщення
У холодну пору року радіатори відіграють одну з найважливіших ролей у створенні затишку та комфорту в оселі. Однак буває, що вони гріють не так ефективно, як потрібно. На щастя, вирішити цю проблему можна самостійно, завдяки декільком простим, але дієвим порадам. Вони допоможуть вам зробити дім теплим навіть у найлютіші морози.
Як збільшити ефективність нагріву батареї?
Існує цілий ряд причин, які заважають радіатору нагрітися максимально, однак більшість з цих проблем ви можете самостійно вирішити. Тож, вам не доведеться збільшувати потужність їх обігріву, адже дуже часто достатньо лише усунути перешкоди для нормальної роботи цих компонентів. Тому, завдяки простим діям ви зможете підвищити ефективність опалення без додаткових витрат.
Випустити повітря з батареї
Якщо ви доторкнулись до радіатора та відчули, що зверху він холодний, але знизу добре нагрітий, тоді причина може бути у повітрі, яке залишилось в системі. Цей надлишок повітря "не пропускає" гарячу воду, тому вона циркулює нерівномірно, що знижує ефективність нагріву. Тобто, частина батареї заповнена повітрям, а не гарячою водою. Для того, щоб виправити цю проблему, необхідно спустити повітря.
У більшості сучасних радіаторів встановлений кран Маєвського, що зазвичай знаходиться на верхній частині теплоносія. Цей клапан необхідно обережно та повільно відкрутити, доки не почне виходити повітря через невеликий отвір, а потім швидко закрутити, щойно стабільно потече гаряча вода (теплоносій). Всі ці дії необхідно виконувати обережно та одразу підготувати ємність для води, ганчірку.
Щоб не забруднити стіни, декор поряд з батареєю або підлогу, є цікавий лайфхак з використанням пластикової пляшки та викрутки. У верхній частині пляшки роблять отвір розміром 3х3 см, щоб її можна було "надіти" на клапан. Потім пляшку прикладають до крану та визначають місце для додаткового отвору (приблизно 1х1 см) під викрутку на протилежному боці. Тому, коли ви відкрутите кран Маєвського, вода почне наповнювати пляшку в міру виходу повітря з системи, запобігаючи розбризкуванню.
Якщо у вас старі чавунні радіатори без кранів Маєвського, тоді експериментувати не варто. Зі старими батареями все набагато складніше, тому доведеться викликати сантехніка, щоб випустити повітря.
Як випустити повітря з батареї?, Фото: The Radiator Company
Ізоляція стіни за радіатором
Якщо будинок дуже холодний і різниця температур між стіною та радіатором дуже велика, тоді ви будете гріти не приміщення, а дарма втрачати тепло. Щоб уникнути тепловтрат, можна скористатися дуже простим методом та встановити тепловідбивний екран.
Придбайте простий фольгований утеплювач та приклейте його на стіну за батареєю, покриваючи всю поверхню. Це допоможе відбивати тепло в приміщення, а не втрачати його через холодну стіну, тому ви дуже швидко відчуєте різницю.
Крім того, якщо у вас поруч із батареєю знаходиться вікно, що має багато щілин, тоді його теж краще проклеїти та ізолювати утеплювачем. Це допоможе зберегти тепло в приміщенні.
Підвищення циркуляції повітря
Гарячі батареї можуть недостатньо ефективно прогрівати кімнату, якщо в ній слабка циркуляція повітря. Щоб теплі потоки від батареї швидше розходились у найвіддаленіші куточки приміщення, можна використати звичайний вентилятор. Розмістіть його поблизу батареї, щоб тепло поширювалося рівномірно. Цікаво те, що навіть невеликий кишеньковий пристрій допоможе покращити ситуацію та більш рівномірно розподілити тепло.
Зовнішня очистка батарей
Не всі про це здогадуються, але, якщо батареї вкриті пилом та брудом, вони можуть працювати менш ефективно. Звичайне очищення іноді дає кращий ефект, ніж здається одразу. Ретельно вимийте всі проміжки між ребрами радіатора, де накопичилося багато пилу, адже цей бруд створює перешкоду для нормальної циркуляції тепла в приміщенні.
Якщо такий варіант здається занадто складним, тоді можна скористатися більш простим лайфгхаком. Застеліть підлогу під батареєю вологою ганчіркою, а потім добре продуйте феном радіатор зверху та збоку. Весь бруд під дією сильного потоку повітря має відокремитися від внутрішніх стінок батареї та випасти на ганчірку. Крім того, якщо у вас є вузька насадка для пилососу, тоді можете спробувати очистити пил з його допомогою.
Зовнішнє очищення радіаторів, Фото: Expert Home Tips
Промивка батарей від осаду та бруду
З часом у батареях накопичується бруд, іржа та осад, які знижують їх теплопровідність. У таких випадках зазвичай радіатори теплі лише верхній частині, але знизу вони залишаються холодними. Хоча існують способи, як можна самостійно очистити осад та накип з радіаторів, але в багатоквартирному будинку цим краще не займатись. Щоб не отримати зайвих проблем, подайте заявку для виклику сантехніка, який виконає цю роботу професійно.
Приберіть все зайве біля радіаторів
Декоративні решітки, щільні штори або громіздкі меблі, які розташовані перед радіаторами, можуть блокувати тепло. Тому експерти не радять ставити меблі поруч із батареями, а поготів перекривати їх.
Не закривайте радіатори шторами або панелями, інакше ви будете гріти лише холодні стіни та вікно. Якщо вам не подобається зовнішній вигляд батареї, тоді її можна приховати за допомого спеціальних коробів, решіток та екранів, що мають багато вентиляційних отворів.



- Актуальне
- Важливе








