
Чим очистити димохід від сажі та забруднень: народні методи
Очищення димоходу є важливою частиною технічного обслуговування систем опалення, що гарантує безпеку, а також ефективну експлуатацію
Сажа, смоли та інші відкладення, що накопичуються в димоході, можуть не тільки знижувати тягу, але й підвищувати ймовірність виникнення пожежі або отруєння чадним газом. Для попередження таких наслідків, необхідно час від часу проводити очищення димоходу.
Більшість господарів проводять такі чистки один або два рази на рік, однак частота залежить від багатьох факторів. Тому, ви маєте орієнтуватись самостійно та звертати увагу на деякі ознаки, що можуть свідчити про те, що димар потребує очищення. Зокрема, зменшилась тяга і під час горіння дров у пічці, в приміщені з'являється неприємний запах або дим. Крім того, ознаками засмічення димоходу можуть бути поява сажі на внутрішніх стінках печі, чорний колір диму, що йде з труби, а також незвичні звуки під час горіння, такі як гудіння. Це свідчить про накопичення відкладень, які можуть впливати на роботу опалювальної системи та створювати небезпеку.
Нині існують спеціальні компанії, які надають послуги з очищення димоходів. Однак, якщо забруднення невелике, тоді можна впоратись самостійно.
Чим прочистити димохід?
Здавна люди придумували прості й доступні способи очищення димоходу, щоб підтримувати його в належному стані. Деякі з цих методів використовуються й досі, адже вони ефективні, безпечні й не потребують дорогого обладнання, зазначають в матеріалі УНІАН.
Шкірка від картоплі
Картопляні шкірки ефективні, якщо йдеться про чищення димоходів, а все завдяки крохмалю, який в них міститься. Під час згорання, сухі шматочки шкірки ніби виділяють цей крохмаль, що розм'якшує сажу на стінках димаря. Це сприяє поступовому осипанню відкладень та очищенню поверхні.
Якщо забруднення димоходу незначні, тоді достатньо всього однієї або двох жмень картопляної шкірки. Однак, у тому разі, якщо забруднення більші, може знадобитись навіть декілька відер. Крім того, цей натуральний засіб буде неефективний проти занедбаних димоходів, які давно не очищали.
Гілки осики
Ще один популярний спосіб очищення димоходу – використання сухих осикових гілок. Проте найскладніша частина цього способу очищення полягає саме у підготовці деревини. Для того, щоб цей метод спрацював ефективно, вона має бути ретельно висушеною, пролежати не менше трьох років у добре провітрюваному місці.
Осикове полум’я дає високу температуру, сприяючи вигорянню сажі, але користуватися таким способом слід обережно. Якщо димохід давно не чистили й у ньому накопичилося багато відкладень, існує ризик займання сажі, що може спричинити пожежу.
Інколи замість осики також радять використовувати ялівець. Для цього методу вам знадобиться всього декількох гілочок. Дим від спалювання цього дерева буде не лише очищати димохід, а також наповнить оселю приємним ароматом.
Спеціальний засіб
Не завжди народні методи можуть впоратись із накопиченнями у димоході, у таких випадках краще спробувати спеціально розроблені засоби. Зазвичай агресивна "хімія" допомагає розкладати сажу, смоли та інший наліт, який потім осипається зі стінок або вилітає з димаря разом із димом.
Камін, Фото: Freepik
Також варто пам'ятати, що попереджати проблему завжди простіше, ніж долати наслідки. Тому, перш ніж спалювати деревину у печі, її варто обробити реагентом, який кожна людина має на своїй кухні. Ще вологі колоди варто присипати сіллю – вона швидко вбирає зайву воду, завдяки цьому деревина горітиме інтенсивніше й залишатиме мінімальну кількість кіптяви. Це простий, але дієвий спосіб покращити горіння та зменшити утворення сажі в димоході.
- Актуальне
- Важливе








