
Смартфон швидко розраджається? Топ-5 порад для економії енергії
Сьогодні складно уявити життя сучасної людини без смартфона, адже він давно перестав бути ознакою розкоші та перетворився на необхідність. Нині це важливий інструмент для роботи та спілкування
Попри різноманіття сучасних гаджетів, які оточують людину, саме смартфон залишається незамінним супутником у повсякденному житті. Його головна функція залишається незмінною – забезпечення постійного зв'язку. Однак нині цей прилад виконує ще низку інших завдань, зокрема, навігація, оплата покупок чи робота з документами. Тому, інколи дуже важливо зробити так, щоб смартфон не розрядився у відповідальний момент та тримав батарею довше. На щастя, існують прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи акумулятора й зберегти заряд тоді, коли це справді необхідно.
Що зробити, щоб смартфон не розряджався швидко?
Передусім дані поради орієнтовані на користувачів Android-пристроїв, однак багато з них будуть корисними й власникам iPhone, оскільки принципи економії заряду залишаються дещо подібними незалежно від операційної системи.
Фонове оновлення застосунків
Після того, як ви згорнете певний застосунок, він надалі буде "висіти" у пам’яті та може досить помітно впливати на заряд батареї. Це особливо стосується Android-смартфонів, де навіть після виходу з програми, вона може продовжувати щось оновлювати чи надсилати сповіщення. iOS система у цьому плані дещо суворіша та не дозволяє додаткам надто "розгулятись" у фоновому режимі.
Ви можете самостійно закривати додатки, або у налаштуваннях обмежити їх активність на фоні. Це дозволить зменшити витрати енергії без шкоди для зручності. До речі, ви також можете вказати у налаштуваннях, яким застосункам дозволено оновлюватися у фоні, а яким – ні. Вимкнення такої фонової синхронізації для непотрібних додатків — ще один простий, але ефективний крок до більш довгої автономної роботи вашого смартфона.
Заряджання смартфона, Фото: Freepik
Налаштування роботи екрана
Більшість смартфонів мають досить велику діагональ екрану, але саме дисплей у низці випадків "тягне" найбільше енергії. Тож, для економії заряду спочатку перевірте, скільки часу ще активний екран після останнього дотику. Наприклад, якщо після дзвінка ви вручну не заблокували екран і дисплей залишається активним ще протягом 5 хвилин, це непомітно розряджає ваш пристрій. Тому, встановіть автозамикання на 30 секунд або максимум хвилину. Немає сенсу, щоб він світився довше, коли ви не користуєтесь смартфоном.
Також сучасні пристрої мають дуже широке регулювання яскравості дисплея. Із мінімальною яскравістю ви можете без напруги читати книжки навіть в темряві, а при максимальній – комфортно переглядати фільми у сонячний день. Обов'язково вмикайте автоналаштування яскравості та ваш пристрій самостійно буде регулювати цей параметр залежно від освітлення, що зберігатиме заряд акумулятора.
Крім того, дорогі смартфони часто оснащені екранами з високою частотою оновлення – 90 чи навіть 120 Гц. Так зображення справді виглядає більш плавним, що особливо важливо під час ігор або прокручування сторінок. Однак на таку плавність пристрій витрачає більше заряду батареї.
Тому, якщо ви не геймер або не редагуєте відео у смартфоні, тоді краще встановіть у налаштуваннях класичні 60 Гц. Для щоденних завдань цього більш ніж достатньо, проте акумулятор дякуватиме за кожну збережену годину.
Вимкніть необов'язкові сповіщення
Більшість сучасних додатків надсилають вам сповіщення навіть тоді, коли ви ними довго не користуєтесь, наприклад, ігри, таксі, онлайн-магазини. Тому ви отримуєте постійні нагадування про різні дрібниці, які насправді не мають великого значення. Це зі свого боку змушує дисплей вмикатися частіше, що прямо впливає на більш швидке розряджання акумулятора.
Тож, зайдіть у налаштування застосунків та вимкніть автоматичне надсилання сповіщення там, де це необов'язково.
Необов'язкові сповіщення на смартфоні, Фото: Freepik
Режим "енергозбереження" та "польоту"
Якщо ви забули вдома зарядний пристрій, але знаєте, що вам необхідно зберегти заряд батареї якомога довше, тоді ввімкніть режим "енергозбереження". У цьому режимі смартфон автоматично знижує яскравість дисплея, уповільнює роботу процесора та деактивує деякі фонові функції, зокрема синхронізацію даних.
Звісно, вимкнення деяких функцій може бути трохи незручним, адже ви не одразу дізнаєтеся про нові повідомлення в месенджерах чи соцмережах і вам доведеться все перевіряти вручну. Проте цей режим значно продовжить роботу вашого пристрою без додаткової підзарядки.
Режим "польоту" у даному випадку – це крайній захід, адже тоді у телефоні вимикаються всі мережеві функції. Тобто, ви не зможете телефонувати, отримувати повідомленням чи користуватися мобільним інтернетом. Ця функція стане корисною тоді, коли вам необхідно зберегти останні "відсотки" заряду.
Вимикайте Wi-Fi, Bluetooth та GPS, коли не користуєтесь
Хоч смартфон важко уявити без мережевих з'єднань, іноді їх варто вимикати для економії заряду. Наприклад, Bluetooth не обов'язково тримати увімкненим, якщо ви не використовуєте бездротові навушники або, наприклад, смарт-годинник. Wi-Fi вимикайте тоді, коли виходите з дому, щоб смартфон не шукав доступні точки доступу, а GPS – якщо не користуєтесь навігацією.
Ці кроки здаються дуже простими, але кожна з цих функцій витрачає заряд батареї, тому їх вимкнення може значно продовжити роботу смартфона.
Джерело: NV
- Актуальне
- Важливе













