
Утримайтеся від покупки цих речей у секонд-хенді: вони можуть загрожувати здоров'ю
Нині весь одяг коштує досить дорого, тому для того, щоб оновити гардероб, подекуди необхідно витратити чималу суму. Секонд-хенд – це відмінна альтернатива дорогим магазинам, але є речі, які не варто там купувати
Чимало людей віддають перевагу покупкам у секонд-хенді через те, що можна за невелику суму грошей придбати дійсно якісні речі. Крім того, там можна знайти навіть унікальний та ексклюзивний одяг, який більше не зустрінеш у звичайних магазинах.
Перш ніж потрапити на полиці секонд-хенду, всі речі проходять дезінфекцію. Однак серед усього асортименту є категорії товарів, які краще не купувати з міркувань безпеки та гігієни.
Спідня білизна та купальники
У разі, якщо бюстгальтер чи труси у "секонді" виглядають як нові, вони все ж таки були в контакті з тілом іншої людини. Більшість магазинів навіть не мають обміну чи повернення на цю категорію товарів, і це неспроста. Значна частина збудників інфекції нестійкі у навколишньому середовищі, а кип'ятіння та хімічна обробка мають цілком очистити тканину. Проте, все ж таки існують грибки та збудники захворювань, які глибоко оселяються в тканинах, а якщо їх недостатньо обробили, тоді ризик зараження збільшується. Тому, будь-які речі, що мають близький контакт до тіла, повинні бути лише новими.
Крім того, щоб знезаразити речі перед продажем, у секонд-хендах використовують спеціальні хімікати, серед яких можуть бути формальдегід або бромистий метил, адже вони досить дешеві. Саме ці речовини відповідають за характерний запах "секонду", який залишається на одязі. Вони ефективні для дезінфекції, але тривалий контакт може викликати алергію, подразнювати шкіру та навіть впливати на дихальну систему.
Те ж саме стосується і купальників, які контактують із тілом. Варто пам'ятати, що такі речі також могли довгий час перебувати у воді, що створює додаткове середовище для розмноження мікроорганізмів.
Бавовняна білизна, Фото: Freepik
Одяг, що має плями
Якщо після обробки в секонд-хенді на одязі залишись плями, тоді є висока вірогідність, що вони дуже стійкі та вам не вдасться їх видалити самостійно вдома. Тому, якщо ви не хочете дарма витрачати гроші або не плануєте самостійно перефарбувати річ, краще утримайтеся від такої покупки.
Шоломи
Нині шоломи у спортивних магазинах коштують дуже дорого, тому ідея придбати таку річ у секонд-хенді може здатись дуже привабливою. Однак цього не варто робити із міркувань безпеки.
Мотоциклетні, велосипедні або лижні шоломи втрачають свої захисні властивості після ударів. Якщо ви думаєте, що потертості та тріщини можуть стати показником, чи варто брати таку річ, тоді ви помиляєтесь. Інколи невеликий удар буде непомітний зовні, але всередині можуть бути мікротріщини, що робить шолом непридатними для захисту.
Косметика та аксесуари
Тіні, помади, пудри та інші косметичні засоби мають обмежений термін придатності, а також можуть містити залишки бактерій попередніх власників. Використання вживаної косметики – ризик занесення інфекцій, особливо для очей та губ.
Це також стосується і аксесуарів, як-от пензлі для макіяжу або щітки для волосся, які важко продезінфікувати повністю.
Косметика, Фото: Freepik
Дитячі іграшки
Зазвичай діти довго не граються одними і тими ж іграшками, оскільки вони їм швидко набридають. Тому, у деяких батьків виникає спокуса придбати ляльку або плюшевого ведмедя в секонд-хенді, але від такої ідеї також варто утриматись.
У м'яких іграшках можуть накопичуватися пилові кліщі, грибок або навіть постільні клопи. Навіть пластикові іграшки нерідко приховують мікробів на своїй поверхні, а всередині може розвиватись цвіль, яку зовні не видно. До того ж, деякі з них можуть мати невидимі тріщини чи інші пошкодження. Все це створює загрозу для дитини, тому не нехтуйте здоров'ям малечі заради економії.
Взуття
Перш ніж придбати взуття в секонд-хенді, його варто ретельно перевірити. Якщо попередній власник досить охайно, але довго носив улюблену пару, тоді взуття вже може бути адаптовано до його стопи. Тобто анатомічні особливості ноги, які "віддрукувались" на устілці або нерівномірно зношена підошва, здатні спричинити дискомфорт або навіть вплинути на ходу. Тривале носіння такої пари може стати причиною болю в стопах, колінах та спині.
Особливу увагу слід приділяти спортивному взуттю, оскільки воно повинно мати належну амортизацію та підтримку, щоб не зашкодити суглобам під час активних занять.
Одяг з секонд-хенду, Фото: Pinterest
Джерела: Real Simple, УНІАН
- Актуальне
- Важливе











