Лукашенко пообіцяв обговорити долю ПВК Вагнера з Путіним та переконаний, що президент РФ не буде "мочити" Пригожина

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів, що наразі Пригожина на території країни немає та зазначив, що зустрінеться з Путіним для обговорення подальшої долі ПВК Вагнера

Про це пишуть білоруські ЗМІ.

Він наголосив, що глави РФ та Білорусі обговорять ситуацію навколо ПВК та подальше функціонування підрозділу.

"Найближчим часом з ним (Путіним - прим.ред) домовилися зустрітися", - заявив Лукашенко журналістам.

Білоруський диктатор також стверджує, що 5 липня телефоном обговорював подальші дії і з Євгеном Пригожиним.

"Він мені сказав одне: "Ми працюватимемо на благо Росії й виконуватимемо свій обов'язок до кінця", - каже Лукашенко.

Президент Білорусі прокоментував відносини між Путіним та Пригожиним та розповів, що президент РФ непогано знає ватажка ПВК Вагнера, оскільки раніше "у них були дуже добрі стосунки один з одним". За словами Лукашенка, Пригожин знаходиться на волі й Путін "не збирається його мочити".

"Що з ним буде далі? Ну, всяке в житті буває. Але якщо ви думаєте, що Путін такий злопам'ятний, що його завтра "замочать" десь... Ні, цього не буде", - коментує білоруський диктатор. 

Він наголошує, що не варто ситуацію з ПВК Вагнера зводити виключно до Євгена Пригожина, "адже в компанії є багато інших бійців, серед яких герої Росії".

"Велика кількість військовослужбовців нагороджена орденами та медалями, і це не тому, що вони були "пригожинці", а тому, що по-справжньому воювали. Тому занапастити такий підрозділ, я вважаю, було б неправильно", - каже він.

Раніше цього ж дня Лукашенко повідомив, що наразі вагнерівці перебувають у польових таборах, а засновник компанії Євген Пригожин – на території РФ.

"Наскільки я поінформований, бійці перебувають у своїх таборах. Щодо Пригожина, він перебуває в Пітері (Санкт-Петербурзі, - ред.). На території Білорусі його немає", - сказав білоруський диктатор.

Він наголосив, що сьогодні питання передислокації найманців до Білорусі не вирішене.

"Табори ми не зводимо. Ми запропонували їм кілька колишніх військових містечок, які використовувалися ще у воєнний час. У тому числі під Осиповичами. Але у ПВК Вагнера інше бачення щодо їх розміщення. Звичайно, я про це бачення вам не скажу", – пояснив очільник Білорусі.

Він наголосив, що погодився розмістити вагнерівців за однієї умови.

"Мене абсолютно не хвилює і не турбує, що у нас буде розміщено певну кількість цих бійців. Більш того, їх буде розміщено під певні умови. Головна умова: якщо нам потрібно буде задіяти цей підрозділ для оборони держави, він буде задіяний миттєво. І їхній досвід буде затребуваний", - сказав Лукашенко.

Від кого треба буде обороняти Білорусь, він не уточнив.

Що відомо про перебазування вагнерівців до Білорусі

Після заколоту Пригожина, який відбувся наприкінці червня у РФ, було досягнуто домовленості про перебазування вагнерівців до Білорусі.

27 червня самопроголошений президент Білорусі підтвердив прибуття до країни Євгена Пригожина. 29 червня в мережі з'явились супутникові знімки, на яких видно, що неподалік Осиповичів у Могильовській області Білорусі будують наметовий табір. Радіо Свобода припускала, що це для вагнерівців.

3 липня російські ЗМІ опублікували фото, зроблені місцевими жителями, на яких зображено ймовірний табір вагнерівців у Могилівській області Білорусі.

4 липня в українській розвідці зазначили, що Пригожин навряд чи перемістить усіх бійців до Білорусі й сам не перебуватиме там постійно. Вочевидь ідеться про перекидання частини вагнерівців.