OPINION

Медведчук в екзилі

Ігор Гулик
26 січня, 2023 четвер
20:04

Проблема Медведчука у тому, що він надалі перебуває (або вдає, що це так) у старих ілюзіях про те, що українці настільки не люблять владу, що ладні пристати до будь-кого, хто їй опонує

Зміст

Дайте їм заспокійливого, — така фраза крутиться на язиці, коли переглядаю російські пропагандистські пабліки, що дуже щедро цитують так званих "украинствующих". Таке зневажливе прізвисько у Москві вживають не тільки щодо неадекватів-експертів, який запрошують на розмаїті ток-шоу, аби вони виступали буцімто з позицій України, а насправді були зручними хлопчиками для биття для "зубрів" кремлівської помийної "журналістики". Від часу, коли втік Янукович та його численна свита, таким "поганялом" називають отой вимушений екзил, який час від часу чутно серед виття "на болотах".

Медведчук — відносно новий мешканець цього тераріуму, і тому, мабуть, надто активний. Недавно, як пам’ятаєте, він розродився велетенською статтею в "Известиях" "Український синдром. Анатомія сучасного воєнного протистояння". А ось сьогодні пішов далі — заявив, що працює над створенням нового руху, який “об’єднає політичних опонентів Зеленського”.

У чому не відмовиш Медведчуку, так це у тому, що він тримає носа за вітром. Тобто робить заяви, ретельно вибираючи для них момент, коли вони будуть найдошкульнішими для опонентів. Так і цього разу: екслідер "Українського вибору" та один зі "стовпів" досі парламентської ОПЗЖ втрапив акурат у точку. Почав збирати "опонентів Зеленського" у розпал гучних корупційних скандалів на Печерських пагорбах. Ясна річ, з надією на поповнення лав невдоволених крадійством у міністерстві оборони, "генераторним хабарництвом" Лозинського та іншими нечистими на руку чиновниками...

Читайте також: Медведчук з Москви взявся "кошмарити" українців

З недавнього часу уся російська пропагандистська машина працює над "вдячним", на думку сценаристів цих дешевих вистав, наративом. Він, у першу чергу, призначений для вух та очей західних партнерів України. Мовляв, як ви досі спонсоруєте владу, що продукує корупційні скандали? Чому даєте гроші крадіям?

У цьому Медведчук — не винахідник велосипедів. З недавнього часу уся російська пропагандистська машина працює над "вдячним", на думку сценаристів цих дешевих вистав, наративом. Він, у першу чергу, призначений для вух та очей західних партнерів України. Мовляв, як ви досі спонсоруєте владу, що продукує корупційні скандали? Чому даєте гроші крадіям? Серйозні політики беруть це до уваги, але, зрештою, повертають цей інструмент акурат на користь Україні, змушуючи Зеленського та Ко до реформ та покарання злодійкуватих чиновників. Інша річ, пересічний виборець на Заході: важко йому розбиратися у хитросплетіннях політики, він знає, що оця допомога точно йде з його податків...

Проблема Медведчука в іншому. Він і надалі перебуває (або вдає, що це так) у старих ілюзіях про те, що українці настільки не люблять владу, що ладні пристати до будь-кого, хто їй опонує. Кум Путіна вже попікся на власних ілюзіях або свідомій брехні про "проросійську більшість" в Україні. Кажуть навіть, що він після обміну на військовополонених навіть провів кілька неприємних діб у слідчому ізоляторі "Матроська тиша".

Читайте також: Як не Медведчук, то Захарченко...

Проблема Медведчука в іншому. Він і надалі перебуває (або вдає, що це так) у старих ілюзіях про те, що українці настільки не люблять владу, що ладні пристати до будь-кого, хто їй опонує

Та й взагалі заява про "політичних опонентів" Зеленського доволі маніпулятивна. Так, у чинного президента, як, зрештою, у кожного при владі, є конкуренти. Але це аж ніяк не означає, що вони колаборанти на кшталт Медведчука чи інших там сальдо з бульдами. І вочевидь більшість з цих опонентів абсолютно не те що не поділяють поглядів Віктора Володимировича, а навпаки. Медведчук для них є втіленням абсолютного зла, не до порівняння із президентом України. То ж кого має на увазі екзильний "лідер", проголошуючи намір "консолідувати всі конструктивні суспільно-політичні сили"? Невже недогризки ОПЗЖ?

Зауважу також, що заява позбавленого громадянства "лідера" збіглася у часі з повідомленням про московські наміри сформувати "уряд України у вигнанні", до якого б увійшли вічно легітимний Янукович, його "прем’єр" Микола Азаров і той же Медведчук. Можливо, туди підтягнеться більше "украинствующих", наприклад, "кандидат у президенти України від комітету порятунку України" Володимир Олійник, або ще хтось з кола "зацікавлених осіб". Правда, мені важко уявити собі Януковича і Медведчука в одній команді, бо раніше стосунки між ними були, м’яко кажучи, напруженими... Але хіба є вибір? Доведеться переступати відразу і огиду, бо так розпорядився хазяїн Кремля.

Читайте також: Крізь погляд Медведчука зирив Сатана...

Ідея екзильного "уряду" — абсолютна калька ленінської схеми із харківським "урядом Української РСР". Якщо Путін вважає, що йому вдасться повторити цей трюк на тимчасово окупованих територіях України, ба навіть всадити цю зграю за стіл майбутніх переговорів, — то сподіватися на успіх дуже сумнівно

Зрештою, ідея екзильного "уряду" — абсолютна калька ленінської схеми із харківським "урядом Української РСР". Якщо Путін вважає, що йому вдасться повторити цей трюк на тимчасово окупованих територіях України, ба навіть всадити цю зграю за стіл майбутніх переговорів, — то сподіватися на успіх дуже сумнівно. Їхнє місце — у зеківській зондеркоманді Пригожина та обов’язково на лаві підсудних. Бо, як не крути, серед ініціаторів російського вторгнення в Україну вони також — не останні актори.

Про автораІгор Гулик – журналіст, головний редактор сайту "Еспресо.Захід".

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Слідкуйте за найважливішими новинами України! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
Київ
+14.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
6 липня
23:04
Володимир Зеленський
Тисяча дронів летітиме на Москву замість сотні: Зеленський в інтерв'ю FT розповів, коли Путін відчує війну особисто
23:04
Ексклюзив
Національне військове меморіальне кладовище
"Для нас це дуже очікувано": громадська активістка Коваленко про нові руйнування на Національному військовому кладовищі
22:50
Дональд Трамп, саміт НАТО в Гаазі
Менше половини американців вважають, що НАТО підтримає їх у разі нападу, - Politico
22:40
експорт лісу, деревина
Росія обходить санкції ЄС, постачаючи деревину до Чехії під виглядом китайської, — ЗМІ
22:26
Ексклюзив
Андрій Веселовський
Зеленський на саміті НАТО вирішуватиме три питання, - дипломат Веселовський
22:24
Оновлено
війна з росією
"Рейд" знищив С-400, який обстрілював Київ. APUS-1 перехоплюватиме ворожі дрони. На фронті від початку доби 214 боїв
22:16
Ексклюзив
Україна поступово формує логістичний локдаун для РФ на півдні, - Лакійчук
22:08
Ексклюзив
У Києві Укрпошта презентувала новий марковий аркуш про спротив у Криму
"У Криму почалося — у Криму завершиться": Укрпошта випустила новий марковий аркуш про півострів
22:00
Оновлено
Росія атакувала Київ: кількість загиблих зросла до 16, ще 56 постраждали, пошкоджено 15 будинків. Не вдалось збити жодної балістики
21:55
Ексклюзив
Саміт НАТО у Гаазі
Військовий дипломат Ординович назвав три ключові питання майбутнього саміту НАТО
21:52
удар "Смерч". Ілюстративне фото
Росіяни вдарили по АЗС у Запоріжжі: двоє загиблих, 9 поранених. Під удар ворожого "Смерчу" потрапив Слов'янськ
21:42
Європарламент
Дві найбільші фракції Європарламенту пропонують додати до резолюції пункт про Героїв УПА — голосування 8 липня
21:31
Ексклюзив
Пехньо: Що відбувається у Костянтинівці, та для чого росіянам було потрібне чотиригодинне перемир’я
21:18
На могилі Софії Мельник, дружини голови ОУН Андрія Мельника, встановили пам'ятник
На могилі Софії Мельник, дружини голови ОУН Андрія Мельника, встановили повноцінний пам'ятник
20:55
Ексклюзив
Саміт НАТО у Гаазі
Романюк: Найважливіше для учасників саміту НАТО - щоб Альянс не розвалився
20:29
Ексклюзив
безпілотник, дрон, шахед
Оглядач порталу "Мілітарний" розповів про використання росіянами реактивних "шахедів" та про перспективи застосування такого виду БПЛА
20:21
Володимир Зеленський
Очікую від СБУ і розвідки детального зʼясування того, що сталось у Вишневому, — Зеленський
20:04
Дональд Трамп
Трамп підтвердив, що говорив з президентом ФІФА про червону картку футболісту збірної США
20:02
Ексклюзив
Віталій Портников
Головним завданням влади зараз - не пам'ятники чи пантеон, а думати, як зберегти життя ще живих людей, - Портников
20:01
OPINION
Ми продовжуємо дивитися на себе і світ довкола себе колоніальними очима
19:32
На цвинтарі у Кракові, де сплюндрували поховання Богдана Лепкого, знищили ще одну могилу
19:30
Огляд
міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш
Скандал з "роззброєнням Польщі": як військова допомога Україні стала інструментом політичної боротьби
19:26
МіГ-29 польща
Танки, "Краби" і МіГ-29: Польща вперше розкрила повний список зброї, переданої Україні
19:15
Партнерський матеріал
Мандрівка краями гуцульської столиці
Від Чукутихи до Франкового каменя: у Верховині створюють інтерактивний маршрут "Мандрівка плаями Гуцульської столиці"
19:08
Велика Британія запровадила санкції проти розробників "Новачка" та іншої хімічної зброї
18:52
Марк Рютте
Рютте: Ніхто не може передбачити, що змусить Путіна сісти за стіл переговорів
18:25
Марк Рютте
Постачання за програмою PURL не припинялися, — Рютте
18:25
Дональд Трамп
Трамп: Путін нарешті відчув тиск, і це може прискорити кінець війни
18:20
Огляд
Мая Санду
Відставка прем'єра Молдови на тлі корупційного скандалу: чи стане це ударом по проєвропейській Маї Санду та курсу на ЄС
18:02
Оновлено
Вишневе
У Вишневому ракетний удар РФ забрав вже сім життів, зруйновано майже сто будинків
17:58
Економіка рф
Європейська розвідка попередила про ризик "вибухової" банківської кризи в Росії, — Reuters
17:52
прапор Азербайджана
Азербайджан вручив ноту послу Росії за удари по АЗС та дипломатичних представництвах Баку в Україні
17:41
пальне росія
Дешевше за УАЗ: росіяни через дефіцит пального пересідають на коней
17:34
Полонений правнук Брежнєва підписав контракт з армією РФ, щоб розрахуватися з боргами
17:31
Оборона Севастополя
Російська розвідка звинуватила Велику Британію в ударі по панорамі "Оборона Севастополя"
17:13
Україна НАТО
Україна планує підписати "дронові угоди" із сімома країнами НАТО до кінця року, — заступник РНБО
17:01
OPINION
Саміт НАТО в Анкарі визначить список "першопричин" для самої Росії
16:41
Оновлено
головна електропідстанція Севастополя
Дрони дістали останній найбільший НПЗ РФ, до Омська пролетіли 3 тис. км, ще горить НПЗ в Ярославлі, а в Криму повний блекаут
16:15
Ексклюзив
Андрій Жолоб
Ветеранові не треба одразу казати, мовляв, витри соплі і йди працюй, йому потрібна психологічна декомпресія, - Андрій Жолоб
16:09
Марта Костюк
Марта Костюк вперше в кар'єрі вийшла у чвертьфінал Вімблдона
Більше новин