Місця вбивств росіянами мирних жителів Київщини оглянули експерти Консультативної групи США, ЄС і Британії щодо злочинів-звірств

Генпрокурор Ірина Венедіктова разом з експертами Консультативної групи зі злочинів, пов'язаних зі злодіяннями (Atrocity Crimes Advisory Group, ACA), оглянули місця воєнних злочинів РФ в Богданівці на Київщині, де вбили 16 мирних жителів, 7 – із вогнепальної зброї

Про це інформує в телеграмі Офіс генерального прокурора.

На місці одного із воєнних злочинів військових РФ побували посол Клінт Вільямсон, Вейн Джордаш, координатор команд мобільного правосуддя та керуючий партнер Global Rights Compliance, Леван Дучідзе – директор по Україні Правової організації міжнародного розвитку та міжнародний експерт з розслідування порушень прав людини, провідний проєкт ЄС Pravo-Justice, Ерік Сванідзе.

"Найкращі міжнародні експерти працюють разом з нами, щоб поділитися кращими світовими практиками для розслідування та переслідування злочинів РФ в Україні.

Ми вдячні за їх рекомендації для забезпечення відповідності найрезонансніших справ високим міжнародним стандартам. Разом із експертами ми напрацьовуватимемо ці стандарти, щоб уніфікувати підходи та підвищити ефективність роботи прокурорів і слідчих", – заявила Ірина Венедіктова.

Посол Клінт Вільямсон вже понад 30 років займається воєнними злочинами, утім заявив, що не думав знову бачити таке в 21 столітті в центрі Європи.

В Богданівці прокурори зафіксували місця катувань, мародерства та зґвалтування, за які вже деякі військові РФ отримали підозри.

Також росіяни спалили школу, а у дворі, в каналізаційному колодязі знайшли людські рештки. Дитсадок, де базувалися рашисти підірвали разом зі зброєю при відході - детонація тривала кілька годин поспіль, знищили і "базу" офіцерів, у приватному будинку, на її місці вирва завглибшки кілька метрів.

Довідково.
Atrocity Crimes Advisory Group допомагатиме Офісу Генпрокурора та прокурорам на місцях консультаціями щодо порушень законів і звичаїв війни, використання заборонених засобів ведення війни, допомагатимуть із аналізом відкритих джерел. До групи увійшли найкращі експерти з міжнародного гуманітарного права, військові експерти, фахівці з досвідом роботи у міжнародних трибуналах та науковці.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb