На Київщині за рік виявили 15 місць масового поховання та три катівні
Протягом року після деокупації Київщини поліція виявила 15 місць масового поховання місцевих жителів і три катівні, в яких окупанти утримували українців
Про це повідомив начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов.
"Ми виявили 15 місць масового поховання - від 3 осіб до 116, які були тимчасово поховані в Бучі біля церкви Андрія Первозванного", - розповів він.
В основному люди в тих братських могилах загинули насильницькою смертю.
"Тут важливо звернути увагу, що з 1374 тіл уже проведено дослідження. 717 із них було вбито зі стрілецької зброї. Тобто більш ніж половина людей були розстріляно свідомо. 340 людей загинуло від мінно-вибухових та осколкових травм. І в 317 тіл не встановлена причина смерті у зв’язку з гнилісними змінами, або вони начебто загинули природною смертю, але ми розуміємо, що в умовах окупації фактично надати якісну медичну допомогу було неможливо", - сказав Нєбитов.
"У нас є три знакові місця катувань, усі вони були в Бучанському районі... Людей зв'язували, душили автомобільними тросами, били кийками, тримали в ямах, а потім розстрілювали", - сказав начальник поліції області.
Під час активних бойових дій та окупації на Київщині загинуло 38 дітей віком від 6 місяців до 17 років. Більшість загиблих – хлопчики. Ще 43 дитини дістали поранення.
Серед убитих мешканців Київщини 105 тіл залишаються невпізнаними. Також 279 жителів області вважаються зниклими безвісти.
- 31 березня президент України Володимир Зеленський та іноземні політики вшанували пам’ять загиблих від рук окупантів мешканців Бучі.
Читайте також: Бі-бі-сі випустила документальний фільм про бійню у Бучі
- Актуальне
- Важливе