Іран завдав ракетного удару по авіабазі в Кувейті: є поранені американці
Іран здійснив ракетний удар по авіабазі Алі-аль-Салем у Кувейті, де розміщені американські військові. Попри те, що кувейтська протиповітряна оборона перехопила балістичну ракету Fateh-110, уламки влучили по території бази
Про це повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що удар стався на тлі дипломатичних зусиль Вашингтона щодо продовження режиму припинення вогню між США та Іраном, який діє з квітня, попри періодичні взаємні атаки.
"Кувейтські системи протиповітряної оборони перехопили ракету Fateh-110, але уламки, що падали, вразили авіабазу Алі-аль-Салем", – зазначила особа, безпосередньо обізнана з атакою, на умовах анонімності.
За словами джерела, внаслідок інциденту легкі травми отримали близько п'яти осіб, серед яких американські військовослужбовці та цивільні підрядники.
Крім того, інцидент завдав значних матеріальних збитків. Один американський безпілотник MQ-9 Reaper був повністю знищений, ще один зазнав серйозних пошкоджень. Вартість одного такого дрона оцінюється приблизно у $30 млн.
Тим часом Міністерство оборони США повідомляє про значні втрати внаслідок іранської кампанії під назвою "Епічна лють". За останніми даними, загинули 14 американських військовослужбовців, ще 409 отримали поранення.
Крім людських втрат, війна призвела до суттєвого виснаження запасів високоточних американських боєприпасів, зокрема крилатих ракет JASSM-ER і Tomahawk, а також систем протиповітряної оборони THAAD, Patriot PAC-3 та SM-3 Block IIA.
- 6 травня держсекретар США Марко Рубіо заявив, що військова операція Сполучених Штатів Америки "Епічна лють" проти Ірану завершена. Відтепер Вашингтон переходить до іншого етапу — "Свобода".
- 20 травня американський сенат 50-ма голосами підтримав заходи, спрямовані на обмеження військових повноважень президента Дональда Трампа: аби будь-які військові дії проти Ірану потребували схвалення конгресу.
- Однак 26 травня Міністерство закордонних справ Ірану звинуватило США у порушенні режиму припинення вогню після нічних ударів у регіоні Гормозґан поблизу Ормузької протоки.
- Згодом, 28 травня, представники Ірану та Вашингтона досягли угоди щодо 60-денного меморандуму про взаєморозуміння щодо продовження припинення вогню та запуск нових переговорів щодо ядерної програми Тегерана.
- Актуальне
- Важливе