live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гарань: Опозиції не можна збавляти темп


фото: espreso.tv
Скасування диктаторських законів і відставка Азарова це позитивні кроки, але це не означає, що Майдан вже може розходитися, а опозиції збавляти темп

Таку думку Еспресо.TV висловив політолог Олексій Гарань.

"Скасування цих законів це безумовно позитивно, але що далі – одні знаки запитання. Ми побачимо, що буде в другій половині дня, чи буде прийнятий закон і регіонали наполягають, щоб це було про амністію, а опозиція говорить про звільнення. І далі власне рух до повернення конституційної моделі зразка 2006-2010 років. Тут опозиції неможна збавляти темп, треба рухатися далі, бо інакше всі важелі впливу залишаться в руках Януковича", - вважає він.

На думку Гараня відставка Азарова це маневрування Януковича, в тому числі і для того, щоб заплутати опозицію.

Також політолог вважає, що таке дисципліноване голосування регіоналів також позитивний крок.

"Я думаю, що це пов’язано частково і з тим психологічним тиском який здійснюється на цих депутатів, в когось в голові дещо клацнуло і вони зрозуміли чим це може закінчитися. Скасування законів це плюс і це означає, що можна привести бодай частину регіоналів до тями, але все найважливіше все попереду", - підмітив експерт.

Щодо Майдану і питання, чи потрібно розходитися зараз, Гарань відповів з позиції простого громадянина.

"Очевидно, що ні. Янукович говорить давайте ми будемо звільняти затриманих в обмін на звільнення Майдану. Ні в якому разі.  Майдан має зараз стояти. Я б себе почував безпечно, якби я знав що звільнилися керівники силовиків, МВС, СБУ, ГПУ, а далі йде зміна по областях. Що відбувається зміна конституційної моделі. Що влада і силові структури не належать бандитам. За цих умов ми можемо говорити про те, що Майдан може піти. Ніяких гарантій від влади нема".

"Влада – це дипломатичні «наперсточники». Вони в будь-який момент готові порушити домовленості заради збереження влади і застосувати силу. Вірити не можна жодному слову – тільки дії", - підсумував політолог.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати