live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Громадським ініціативам потрібна підтримка уряду в роботі з біженцями, - активіст

В Україні немає законодавства, яке б ефективно захищало біженців та внутрішніх переселенців

Про це в ефірі Еспресо.TV розповів співкоординатор проекту «Без кордонів» Максим Буткевич.

За його словами, люди з Криму, які переїхали в інші регіони України, не підпадають під захист міжнародного законодавства щодо біженців, оскільки вони переселилися в межах однієї країни. Згідно з законодавством, вони не є біженцями, а «внутрішніми переселенцями» забезпеченням першочергових потреб яких повинна займатися держава.

«Внутрішні переселенці особливо вразлива група. Люди переїжджають з регіону, де вони жили або народились в регіон без місця проживання, навчання, підтримки. Їм треба облаштовувати нове життя», - зазначив Буткевич.

Він також розповів, що попри зусилля громадських ініціатив, без підтримки держави у питанні внутрішніх переселенців обійтися не обійтися.

«Громадські ініціативи роблять все, але у них мало інструментів тих, які має держава. Цим має опікуватись держава. У нас поки що немає що на рівні держави робиться щось на рівні внутрішніх переселенців», - сказав активіст.

«Повинна бути координація урядових відомств, які повинні підписати укази. Має бути спеціальний статус для переселенців», - наголосив він. 

новини партнерів

5 липня, 2020 неділя

4 липня, 2020 субота

5 липня, 2020 неділя

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати