Чилійський тенісист розповів, як "зливав" матчі
Чилійський тенісист написав анонімний відкритий лист, у якому зізнався в участі в договірних матчах і пояснив причини такої поведінки
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на 24horas.cl та ua.tribuna.com.
"Я професійний тенісист, у мене є очки АТР, я брав участь у багатьох "Ф'ючерсах" і деяких "Челленджерах". Я не буду називати ні свого імені, ні яких-небудь інших імен, бо інакше можу розпрощатися з тенісом до кінця життя.
Почалося все кілька років тому, коли я почав показувати результати. Після декількох турнірів, участь в яких оплатили мої батьки, мені вдалося заробити перші очки АТР. Я з небагатої сім'ї і не можу витрачати гроші на те, щоб просто подорожувати в своє задоволення.
Коли я почав досягати результатів і заробляти очки, зі мною зв'язалася людина і запропонував $1500 за поразку в першому колі "Ф'ючерс" проти гравця, який навряд чи б мене обіграв. Я не погодився, виграв матч і рухався далі, але в думках продовжував обмірковувати його пропозицію. На тому турнірі я програв у другому колі і отримав $200 призових від організаторів. Після податків сума стала ще меншою.
Після тижня роздумів, коли я міркував про ту пропозицію частіше, ніж про свою ракетку, до мене знову звернулися. Та ж людина запропонувала мені ще більше - $2000, і я погодився. Я був сповнений сумнівів і страху, взяв в тому матчі два гейми, отримав свої $117 призових (мінус податки), але в кишені у мене вже були $2000, що дозволяло мені спокійно грати далі.
Вперше в кар'єрі я міг подзвонити батькам і сказати, що не буду просити у них гроші. Я заробляв, грав спокійніше, міг дозволити собі хороший готель і навіть подарунки батькам. Вперше у мене було відчуття, що у мене з'явилася можливість втілити свої мрії.
Минуло кілька місяців, і мої батьки не могли мене підтримувати, спонсорів у мене немає, а призових не вистачить на те, щоб платити за готель, їжу, прання, тренера і так далі. Реалії сучасного тенісу такі, що призові - це подачка. Я все частіше продавав свої матчі, але це дозволило мені не звертатися за підтримкою до батьків. Я постійно відчував страх, тому що постійно бачив, які величезні штрафи виписують тим, кого ловлять.
Через кілька місяців в Аргентині я зустрічався з гравцем, у якого ніколи не брав більше трьох геймів в сеті. І я мріяв його обіграти, він був фаворитом турніру. Коли я виграв перший сет з рахунком 6:1, для мене і нещасних глядачів на трибунах це було сюрпризом. Коли я виграв другий сет з рахунком 6:2, я зрозумів, що не я один допомагаю людям зі ставками.
Сьогодні я продовжую грати "Ф'ючерси" і "Челленджери", як і раніше іноді продаю матчі - найчастіше тільки у вересні. Деякі гравці зараз продають гейми і подвійні помилки на подачі. Я ні про що не шкодую, нічого не соромлюся, але і гордості не відчуваю. Я вважаю, що це необхідне зло, тому що тенісне керівництво не піднімає призові на турнірах. Тому ми - я і такі ж гравці, як я - продовжимо іноді здавати матчі, щоб мати можливість займатися тим, що любимо".
- Британія допитає тенісне керівництво щодо "договорняків".
- Глава Асоціації тенісистів-професіоналів (ATP) Кріс Кермод заперечив причетність елітних гравців світового тенісу до організації договірних матчів.
- Екс-перша ракетка світу Надаль зганьбився на Australian Open.
- Актуальне
- Важливе