live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Туреччина не визнала підсумків референдуму в іракському Курдистані

Біналі Йилдирим
Керівництво Туреччини вважає референдум про самовизначення курдів Іраку незаконним й таким, що може потягти за собою чисельні людські жертви

Про це заявив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим, повідомляє Anadolu.

"Туреччина, не коливаючись, рішуче відповість на будь-які погрози своїй національній безпеці, незалежно від того, де знаходиться їх джерело - в країні чи за кордоном", - сказав він.

За словами Йилдирима, референдум не зробить внесок до миру та стабільності у регіоні.

"Анкара вважає цей референдум нелегітимним. На жаль, деякі кола у гонитві за вигодою вплутуються в інтриги, які загрожують сотням тисяч, мільйонам ні в чому не винних жителів регіону", - сказав прем'єр.

Він зазначив, що віднині Туреччина насамперед обговорюватиме питання функціонування КПП, повітряних сполучень та економічних питань безпосередньо з Багдадом.

  • 25 вересня на референдумі про незалежність Іракського Курдистану 92% учасників проголосували за проголошення власної держави.
  • Після цього Туреччина почала стягувати війська на своєму південно-східному кордоні.
  • Іракський парламент також вимагає введення військ у спірні райони на півночі країни, які перебувають під контролем курдів.
  • 26 вересня федеральний уряд Іраку відвів керівництву Іракського Курдистану три доби на передачу під управління Багдада всіх прикордонних пунктів та аеропортів.
  • Першою та поки що єдиною з країн світу, яка підримала державну незалежність курдів, став Ізраїль.
  • 30-мільйонний курдський народ мешкає у північній частині межиріччя Тигру та Єфрату, а також на прилеглих територіях. Вони переважно дотримуються соціалістичних та соціал-демократичних політичних поглядів, не приймаючи при цьому віровчень ісламського фундаменталізму.

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати