З'явилися офіційні результати референдуму в іракському Курдистані

Керівник Курдського регіонального уряду Масуд Барзані зі своїми прихильниками
фото: cnn.com
Люди, що живуть на півночі Іраку, під час не визнаного центральною владою референдуму переважно висловилися за незалежність Курдистану

Про це повідомляє ВВС.

Виборча комісія заявила, що 92% з 3,3 мільйона курдів та не-курдів, які віддали свої бюлетені, підтримали відокремлення від Іраку.

Оголошення результатів відбулося попри заклик прем'єр-міністра Іраку Гайдера аль-Абаді, який виступив за "скасування" підсумків цього опитування й діалог "в рамках конституції".

Своєю чергою курдські лідери кажуть, що позитивні результати голосування на референдумі забезпечать їх мандатом на подальші перемовини про відокремлення, які вестимуться з офіційним Багданом, а також із сусідніми країнами.

  • 25 вересня на сепаратистському референдумі про державну незалежність Іракського Курдистану майже 76% учасників проголосували за проголошення власної держави.
  • Після цього Туреччина почала стягувати війська на своєму південно-східному кордоні.
  • Іракський парламент також вимагає введення військ у спірні райони на півночі країни, які перебувають під контролем курдів.
  • 26 вересня федеральний уряд Іраку відвів керівництву Іракського Курдистану три доби на передачу під управління Багдада всіх прикордонних пунктів та аеропортів.
  • Першою та поки що єдиною з країн світу, яка підримала державну незалежність курдів, став Ізраїль.
  • 30-мільйонний курдський народ мешкає у північній частині межиріччя Тигру та Єфрату, а також на прилеглих територіях. Вони переважно дотримуються соціалістичних та соціал-демократичних політичних поглядів, не приймаючи при цьому віровчень ісламського фундаменталізму.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати