Літак врізався в найвищу будівлю Пекіна: деталі інциденту

27 червня, 2026 субота
15:46

Увечері 26 червня в діловому серці Пекіна літак врізався у найвищий хмарочос міста: пілот загинув, 13 осіб постраждало. Неподалік від місця інциденту розташований урядовий квартал, де працює вище політичне керівництво Китаю

Зміст

Про це повідомляє Reuters та свідки події у соцмережах.

Увечері 26 червня в діловому центрі Пекіна сталася резонансна авіаційна аварія: легкий одномоторний літак врізався у хмарочос China Zun, відомий також як CITIC Tower. Внаслідок катастрофи загинув пілот, ще 13 людей, які перебували в будівлі, отримали травми.

За даними влади району Чаоян, інцидент стався близько 17:55 за місцевим часом поблизу Східної третьої кільцевої дороги. У літаку перебував лише пілот, який загинув на місці.

Літальний апарат був двомісним одномоторним спортивним літаком. Причини аварії офіційно поки не встановлені, а розслідування триває.

Удар припав по фасаду 528-метрового хмарочоса CITIC Tower — найвищої будівлі Пекіна, розташованої у центральному діловому районі міста. Внаслідок зіткнення було пошкоджено зовнішнє скління будівлі: вибито щонайменше дві великі скляні панелі, а отвір у фасаді тимчасово закрили.

За інформацією місцевої влади, 13 людей, які перебували в будівлі, дістали поранення різного ступеня тяжкості та були госпіталізовані. Даних про їхній стан наразі не оприлюднено.

Хмарочос розташований приблизно за шість кілометрів від Забороненого міста та неподалік від урядового комплексу Чжуннаньхай, де працює вище політичне керівництво Китаю. Саме тому інцидент привернув особливу увагу, адже повітряний простір над Пекіном вважається одним із найбільш контрольованих у країні.

У соціальних мережах поширилися відео та фотографії пошкодженої будівлі, а також уламків літака. На фюзеляжі, як стверджують користувачі, був помітний реєстраційний номер "B-12PP". Також з’явилися непідтверджені повідомлення про можливу особу пілота, однак офіційного підтвердження цієї інформації немає.

Китайська влада поки не оприлюднила подробиць щодо походження літака, маршруту польоту чи причин катастрофи. Частина публікацій у китайських соцмережах згодом була видалена, а поширена в інтернеті інформація залишається неперевіреною.

Подібні авіаційні інциденти у столиці Китаю трапляються надзвичайно рідко. Остання катастрофа повітряного судна в районі Пекіна сталася у 2022 році, коли туристичний вертоліт зазнав аварії між районами Чанпін і Фаншань, внаслідок чого загинули обидва пілоти.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+29.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
27 червня
17:19
OPINION
Якщо Науседі вдасться виступити в ролі посередника між Навроцьким та Зеленським, це буде іронією долі
17:06
Бундесвер
Добровольців не вистачає, Росія загрожує НАТО: Німеччина може повернути обов'язковий призов
16:50
криптовалюта
В Україні арештовані криптоактиви хакерів вперше передали державі
16:45
Ліонель Мессі, ЧС-2026
Роналду грає за перемогу в групі, а Мессі - йде за новими рекордами: розклад заключних матчів 3-го туру ЧС-2026
16:44
Дрон "Лелека"
Українські дрони "Лелека" і "Булава" отримали дистанційне керування, а на фронті відбулося 57 боїв
16:28
Дональд Трамп і Джон Болтон
Кримінальні справи проти опонентів Трампа: ексрадник президента США Болтон визнав провину
16:03
В Україну повернулися семеро цивільних, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року
В Україну повернулися семеро цивільних, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року
15:41
Інфографіка
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
Визначилися 28 учасників плейоф ЧС-2026: Який вигляд мають підсумкові таблиці після 3-го туру
15:36
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Третина поляків вважає, що рішення Навроцького забрати орден у Зеленського зміцнило позицію Польщі, — опитування
15:14
Канада
Канада вперше в історії отримала право приєднатися до Євробачення
15:00
Усман Дембеле, Норвегія - Франція, ЧС-2026
Франція із хет-триком Дембеле розтрощила Норвегію, а Кабо-Вербе увірвалося до плейоф: результати матчів 3-го туру ЧС-2026
14:45
Кароль Навроцький
Погрожував Навроцькому смертю в мережі: у Польщі затримали громадянина України
14:33
світ Південна Корея США КНДР військові новини
З десяток літаків Росії та Китаю були зафіксовані у зоні ППО Південної Кореї
14:27
Анонс
Фестиваль Ту Стань
Ту Стань. Шлях Героя: у серпні на Львівщині відбудеться фестиваль середньовічної культури
14:23
Литва Латвія Естонія
Ормуз відкрито, аргументів більше немає: Балтія вимагає від ЄС заборонити нафту з Росії, — FT
14:19
Ердоган переговори
Туреччина заявила, що готова прийняти переговори між Україною та Росією, бо "дипломатію треба пожвавити"
14:19
Огляд
Від Мессі до Кабо-Верде: ЧС-2026 вже увійшов в історію, встановивши низку рекордів – і продовжує їх переписувати
14:09
літак МІГ-29
На Полтавщині втрачено винищувач МіГ-29, - Повітряні Сили ЗСУ
14:04
OPINION
Перевернутий монетарний дизайн: про що говорить монетарна політика НБУ
13:58
Радослав Сікорський
Росія виснажена Україною, але саме тому готує провокацію проти НАТО, — Сікорський
13:52
Дмитро Лубінець
Україна та РФ обмінялися списками зниклих безвісти військових
13:29
Оновлено
Олександр Усик
Усик відмовився від усіх чемпіонських титулів. Президент WBC зазначив, що "гроші змінюють все, але він особливий"
13:20
Дрони СБУ уразили АТ Петербурзький нафтовий термінал
Українські дрони перевантажують російську ППО, - WSJ
12:50
OPINION
Чому формула Івана Павла ІІ "Прощаємо і просимо прощення" є єдино правильною для Києва та Варшави
12:18
безпілотник, дрон, шахед
Росія атакувала АЗС у Запоріжжі та на Харківщині та об'єкти "Нафтогазу" на Полтавщині
12:13
Оновлено
Випробування крилатої ракети "Фламінго"
Ракети "Фламінго" уразили завод артсистем у Волгограді, а СБУ вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:54
OPINION
Битва за Лиман: чому заяви окупантів про захоплення міста є черговим фейком
11:15
Пентагон
Пентагон не встиг закупити зброю для України на майже мільярд доларів
10:35
Віктор Орбан
Адвокат затриманих українських інкасаторів просить арештувати Орбана, - ЗМІ
10:00
OPINION
В Україні є і знання, і воля
09:37
OPINION
"Історичні землі" Путіна: чому цей аргумент не має жодної сили в міжнародному праві
09:23
Фінляндія
Фінляндія дозволила транзит ядерної зброї своєю територією
09:16
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Є моменти, які потребують віртуозної роботи: Безсмертний щодо ймовірних ударів по двох білоруських НПЗ
08:50
Оновлено
Російські військові
РФ кинула проти України 721 тис. солдатів, на фронті — 205 боїв та мінус 1 350 окупантів. Підсумки роботи СОУ за добу 26 червня
08:14
Аналітика
Карта бойових дій за 20-27 червня
Карта бойових дій 20-27 червня: є загроза втратити Костянтинівку, а в ЗСУ з'явились нові вибухові аргументи
08:05
Ексклюзив
Пьотр Кульпа
Наразі фігури на шахівниці прогнозують однозначну перемогу України, - польський політичний експерт Кульпа
08:00
Ексклюзив
ветерани у Львові проїхали інклюзивним маршрутом "Дошвейцарський період"
Від "дякую за службу" до подальшої байдужості: чому між військовими та цивільними в Україні зростає прірва
07:30
Огляд
Конотопська битва: як 367 років тому гетьман Виговський розгромив військо московського царя і чому це не змінило історію
2026, п'ятниця
26 червня
23:07
лукашенко і путін
Лукашенко прилетів до Путіна на Валдай: зустрілися за зачиненими дверима, без фото та відео
22:46
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Росія досягла стелі: Безсмертний про масовані удари балістикою по Україні
Більше новин