live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Син Василя Стуса створив віртуальний музей про батька

У мережі з'явився інтерактивний віртуальний музей, в якому можна переглянути історію життя і творчості Василя Стуса

Музей про українського поета-шістдесятника, прозаїка та правозахисника створив його син Дмитро Стус.

На сайті музею можна побачити безліч матеріалів про поета: тут опублікували копії рукописів, фотографії, листи, які він відправляв до друзів, записи деяких його виступів та мистецькі інтерпретації його творів.

На сайті передбачили і зворотній зв’язок з користувачами– студентами, вчителями та викладачами, щоб пояснювати найцікавішу інформацію для охочих.

"У віртуальному музеї ми хочемо показати, як XX століття впливало на формування Василя Стуса, і як сам поет впливав і продовжує впливати на український соціум своїми творами, вчинками і, врешті, самою присутністю. Такий погляд на історію дозволить глибше зрозуміти причини того, що відбувається в Україні та її культурі сьогодні, а також запропонувати молоді приклади пошуку себе у світі”, - зазначають автори проекту.

Проект створили на волонтерських засадах, тому поки на сайті є лише 5% матеріалів від усієї інформації, що є у авторів. Ресурс обіцяють доповнювати новими фактами та матеріалами. 

Довідка:

Василь Стус - український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1990), Герой України (2005, посмертно).

За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати