live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У ДФС розповіли, як вирішити проблему "чорного" імпорта

Вирішити проблему торговців, які ввозять до України партії товару без сплати мита, можна шляхом запровадження норми про обов'язковий термін перебування за кордоном

Про це заявив глава Державної фіскальної служби Мирослав Продан у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За словами Продана, так звані "човники" з числа жителів прикордонних селищ цілими родинами ввозять товари таким чином, щоб не сплачувати мито. Для цього партію товару розбивають на дрібні вартістю до 500 євро на людину. За ввезення товару такої вартості законом не передбачено митне оформлення.

"У підсумку на багатьох пунктах пропуску місцеві жителі цілими сім'ями, а то і селами стали працювати "човниками": дроблять великі партії товару по 500 євро, вантажать в "бусики" і перевозять через кордон. Але просто взяти і скасувати цю норму - не вихід: адже у нас, крім "човників", десятки тисяч реальних туристів, які, повертаючись в Україну, везуть сувеніри, подарунки. Норму закону потрібно просто доповнити", - сказав Продан.

За словами глави ДФС, проблему можна вирішити, зобов'язавши дрібних торговців перебувати за кордоном щонайменше добу.

"З точки зору ДФС, ми в значній мірі знімемо проблему, якщо запровадимо вимогу про перебування людини за кордоном: щоб ввезти в Україну товар на 500 євро без оформлення, ви повинні знаходитися за кордоном мінімум добу. Після запровадження такої умови човниковий бізнес втратить сенс. Хочу наголосити: ДФС бачить проблему і розуміє, як її вирішити. Але не ДФС змінює законодавство", - зазначив Продан.

новини партнерів

12 грудня, 2019 четвер

11 грудня, 2019 середа

12 грудня, 2019 четвер

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати