live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

NASA показало надзвуковий політ літака на тлі Сонця

NASA опублікувало відеозапис прольоту навчального літака T-38 Talon на надзвуковий швидкості на тлі Сонця

Відео опублікували на офіційному каналі NASA в YouTube.

Знімки та відеозаписи ударних хвиль необхідні фахівцям NASA для досліджень, які ведуться в рамка проекту по розробці "тихого" надзвукового літака.

Шлірен-метод, що застосовувався в даному випадку, є одним з основних способів вивчення повітряних потоків при проектуванні і випробуванні нової авіаційної техніки. Такий спосіб фотографії дозволяє виявляти оптичні неоднорідності в прозорих заломлюючих середовищах. У шлірен-фотографії використовуються спеціальні лінзи з відтинаючою діафрагмою.

На опублікованому відеозаписі чітко видно ударні хвилі. Вони являють собою області, в яких тиск і температура середовища відчувають різкий і сильний стрибок. Ударні хвилі сприймаються спостерігачем як вибух або як дуже гучний хлопок в залежності від відстані до надзвукового об’єкта.

Звук вибуху від ударних хвиль називається звуковим ударом, і саме він є одним з основних перешкод у розвитку надзвукової пасажирської авіації. В даний час авіаційні правила забороняють надзвукові польоти літаків над населеними частинами суші.

Авіаційна влада може дозволити надзвукові пасажирські польоти, якщо рівень шуму не перевищуватиме 75 децибел. Для того, щоб зробити існування громадянської надзвукової авіації можливим, розробники сьогодні шукають різні технічні способи зробити нові літаки "тихими".

Одним із способів зниження рівня шуму є зміна аеродинамічної конструкції літака. Зокрема, вважається, що перепроектування деяких елементів планера дозволить уникати різких стрибків тиску на фронті ударної хвилі і різких же падінь тиску в задній її частині з подальшою нормалізацією.

Розробкою демонстратора технологій "тихого" надзвукового літака в рамках проекту QueSST займається американська компанія Lockheed Martin. Роботи ведуться на замовлення NASA. У червні поточного року завершилося ескізне проектування літального апарату.

Планується, що перший політ демонстратора відбудеться в 2021 році. "Тихий" надзвуковий літак буде з одним двигуном. Його довжина складе 28,7 метра. Він отримає планер, фюзеляж і крило якого зовні нагадують перевернутий літак. На QueSST встановлять звичайні вертикальний кіль і горизонтальні керма для маневрування на малій швидкості польоту.

Технологія QueSST передбачає розробку такої аеродинамічній конструкції літака, на крайках якої утворювалося б якомога менша кількість ударних хвиль. При цьому ті хвилі, які будуть все ж утворюватися, повинні бути значно менш інтенсивними.

Читайте також: Підкорити затори. Коли люди пересядуть на літаючі таксі

новини партнерів

11 грудня, 2018 вівторок

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати