live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На окупованій території Донбасу затоплено 36 шахт

Щонайменше 36 шахт на сході Україні перебувають у критичному стані, є загроза екологічної катастрофи

Про це заявив міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак, передає Дзеркало тижня.

Наразі на території підконтрольній окупаційній адміністрації Росії понад 30 шахт перебувають у занедбаному стані. Підтоплення шахт підходить до критичної межі і може закінчитися екологічною катастрофою. Потенційно йде мова про забруднення підземних вод, річок і ґрунтів. 

"Втрачені шахти не можуть бути відновлені, вони несуть серйозні загрози для навколишнього середовища та здоров'я людей, які там проживають", - зазначив Семерак.

Україна потребує міжнародної підтримки і інженерних рішень для правильної консервації шахт, що були зруйновані під час бойових дій. 

"Нам не уникнути закриття шахт. Але цей процес потребує інженерного, еколого-техногенної і наукового контролю. У цій ситуації я бачу вихід у міжнародному співробітництві. Україна не зможе самостійно одночасно законсервувати десятки шахт", - додав міністр.

  • Ще у квітні українська сторона вимагала допуску ремонтних бригад до критичних об'єктів, заявивши, що без ремонту ряду підприємств Донбасу, регіону загрожує екологічна катастрофа. 
  • 4 січня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що зараз ситуація в анексованому Росією Криму близька до екологічної катастрофи, півострів неможливо впізнати. 

новини партнерів

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати