live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На окупованій території Донбасу затоплено 36 шахт

Щонайменше 36 шахт на сході Україні перебувають у критичному стані, є загроза екологічної катастрофи

Про це заявив міністр екології та природніх ресурсів Остап Семерак, передає Дзеркало тижня.

Наразі на території підконтрольній окупаційній адміністрації Росії понад 30 шахт перебувають у занедбаному стані. Підтоплення шахт підходить до критичної межі і може закінчитися екологічною катастрофою. Потенційно йде мова про забруднення підземних вод, річок і ґрунтів. 

"Втрачені шахти не можуть бути відновлені, вони несуть серйозні загрози для навколишнього середовища та здоров'я людей, які там проживають", - зазначив Семерак.

Україна потребує міжнародної підтримки і інженерних рішень для правильної консервації шахт, що були зруйновані під час бойових дій. 

"Нам не уникнути закриття шахт. Але цей процес потребує інженерного, еколого-техногенної і наукового контролю. У цій ситуації я бачу вихід у міжнародному співробітництві. Україна не зможе самостійно одночасно законсервувати десятки шахт", - додав міністр.

  • Ще у квітні українська сторона вимагала допуску ремонтних бригад до критичних об'єктів, заявивши, що без ремонту ряду підприємств Донбасу, регіону загрожує екологічна катастрофа. 
  • 4 січня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що зараз ситуація в анексованому Росією Криму близька до екологічної катастрофи, півострів неможливо впізнати. 

новини партнерів

18 вересня, 2018 вівторок

18 вересня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати