live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Анджей Дуда звинуватив українців у знищенні в 1944 році польського села біля Львова

Польська офіційна делегація у неділю, 25 лютого 2018 року, вшанувала пам‘ять поляків на території колишнього польського села (осади) Гута Пеняцька на Львівщині, знищеного 28 лютого 1944 року

Під час церемонії державний секретар канцелярії президента Польщі Адам Квятковський зачитав звернення Анджея Дуди, у якому йшлося про "геноцид проти поляків", нібито вчинений українцями у Гуті Пеняцькій, пише Niezalezna.pl.

У тексті цього документа Дуда звинуватив українських "вояків", "поліцейських" та "націоналістів" у геноциді проти поляків у селі Гута Пеняцька в 1944 році, й разом з тим заявив, що поляки прагнуть хороших відносин із українцями.

"Злочин геноциду, вчинений тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського Третього Рейху і українськими націоналістами, призвів до знищення близько тисячі людей - польських жителів Гути Пеняцької, а також євреїв та біженців з інших міст Волині та Поділля, яких вони переховували", - заявив президент Дуда.

Він додав, що "невинна смерть, заподіяна лише тому, що вони були поляками, лякає величезною жорстокістю".

За словами президента Польщі, обов’язок сучасних поляків - "не забувати про злочини у Гуті Пеняцькій", "пам’ятати і робити висновки".

Водночас президент Польщі наголосив, що поляки прагнуть хороших відносин із українцями, але майбутнє треба "будувати на основі істини, а не брехні чи запереченні".

"Наші нації потребують одна одну, щоб обидві наші країни були сильними і безпечними. Тому нам також потрібна пам'ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року. Щоб нічого подібного не відбувалося знову, і щоб наші відносини ґрунтувались на міцному фундаменті і взаємній довірі", - заявив Дуда.

  • Польскі історики наполягають, що у Гуті Пеняцькій загинуло 800-1000 осіб й до цього начебто причетні підрозділи СС "Галичина". Українська сторона ці звинувачення заперечує.
  • Своєю чергою голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович та інші дослідники наполягають на концепції "польсько-української війни" другої половини 1940 рр. на Правобережжі, в якій поляки не завжди були безневинними жертвами й фактично приймали участь у бойових діях під егідою різних шовіністичних формувань, які у різний час співробітничали то з німцями, то з радянською владою, то з власними урядами у Лондоні чи Варшаві. При цьому деякі польські поселення являли собою справжні військові табори зі зброєю, боєприпасами й радіостанцями, котрі нерідко діяли під прикриттям римо-католицької церкви.

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати