live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рівень інфляції у квітні перевищив прогнозні дані, - Нацбанк

Рівень інфляції у квітні перевищив прогноз, на її високих показника позначилося подальше зростання виробничих витрат, а також швидке відновлення споживчого попиту

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Водночас у регуляторі зазначають, що споживча інфляція продовжила сповільнюватися третій місяць поспіль і становила 13,1% у річному вимірі (порівняно з 13,2% у березні).

"Як і в попередні місяці, на високих показниках інфляції позначилося подальше зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидке відновлення споживчого попиту", – заявили в Національному банку.

У регуляторі додали, що на цінах на окремі імпортовані непродовольчі товари відобразилося послаблення курсу гривні наприкінці 2017 – початку 2018 року, оскільки ці товари закуповуються роздрібними мережами з випередженням. Як приклад, у Нацбанку навели весняно-літні колекції одягу та взуття.

Крім того, високі інфляційні очікування окремих груп економічних агентів також підтримували значний інфляційний тиск.

  • Нагадаємо, що Кабінет міністрів України спрогнозував середньорічний курс гривні на найближчі три роки. За цим прогнозом, у 2019 році обмінний курс гривні до до долара США в середньому за період становитиме 30,5 гривні за долар.

 

Все по темі

новини партнерів

22 вересня, 2018 субота

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати