live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені з'ясували, кому з динозаврів належить найбільша стопа

Як з'ясували вчені, скам'яніла стопа, виявлена ​​в 1998 році в США, є найбільшою стопою динозавра з відомих на даний момент

Дослідження було опубліковане в журналі PeerJ.

Ще в 1998 році вчені з Канзаського університету розкопали велетенську скам'янілу стопу динозавра в горах Блек-Хілс в штаті Вайомінг, США. Тоді особина, якій належала стопа, прозвали Bigfoot ( "Бігфут"), а тепер знахідку офіційно класифікували як найбільшу стопу динозавра з коли-небудь виявлених.

Стопа, що в ширину досягає практично метра, як було встановлено, належала брахіозавру (які вважаються одними з найбільших тварин, відомих науці). Вони жили на території Північної Америки, охоплюючи східну частину штату Юта на північному Заході штату Вайомінг.  "Це дивно, - відзначає Ентоні Мальтезе, один з дослідників. - Багато інших зауроподів, мабуть, в той час мешкали на менш великих територіях".

"Є ще Австралія та Аргентина, в яких, здається, знаходяться ще більші тварини, але ті скелети були знайдені без ніг", - сказав Еммануель Чхопп, постдокторант відділу палеонтології в Американському музеї природознавства, і співавтор дослідження. "Цей звір явно був одним з найбільших, який коли-небудь ходив по Північній Америці".

Використовуючи різні техніки, в тому числі 3D-сканування, міжнародна група дослідників нещодавно провела детальні вимірювання стопи "Бігфуту" і визначила, що це дійсно найбільша стопа динозавра з відомих на даних момент. Тварина, якій вона належала, жила приблизно 150 мільйонів років тому.

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати