live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені вперше пересадили свиням легені "з пробірки", - дослідження

Біологам з Техаського університету вперше вдалося пересадити свині легені, вирощені в лабораторних умовах

Дослідження опубліковане в журналі Science Translational Medicine.

"Неможливість створити проникні мікросудинні мережі, здатні підтримувати виживання тканин і без протікання витримувати фізіологічні рівні тиску залишається фундаментальною проблемою тканинної інженерії", - пишуть Джоан Ніколс (Joan Nichols) і її колеги.

Вчені взяли за основу штучних легенів білковий матрикс свиней. З нього видалили всі клітини, помістили в живильний розчин і додали клітини свиней, яким в майбутньому планувалося пересадити орган. Через два тижні трансплантовані штучні легені утворили судинну мережу, а сам орган сформувався приблизно за місяць.

Метою дослідження була сама технологія вирощування легень і їх поведінка в перші години після трансплантації, тому свиней присипляли через різні періоди, аналізуючи стан пересаджених органів.

Ні в однієї з них не розвинулося жодних реакцій, що виникають при відторгненні, рівень кисню залишався в межах норми. Одна зі свиней була приспана два місяці після трансплантації, і очікуються ще більш тривалі спостереження за такими "пацієнтами".

Відзначається, що з таким кроком перспектива створення біоінженерних органів і тканин для пересадки хворим стала помітно ближче. Самі автори роботи вважають, що вже через 5-10 років методика вирощування людських легенів для трансплантації почне застосовуватися в лікарнях.

"Це зайняло багато часу і 15 років досліджень, щоб довести нас сюди, наша команда зробила щось неймовірне зі сміховинно малим бюджетом і на диво відданою групою людей", - каже Ніколс.

  • Науковці постійно вивчають тварин в пошуках вирішення людських проблем. Так, печерні рибки можуть допомогти людям економити час на сні: сліпі тетри Astyanax mexicanus - рибки з печер Мексики і півдня США - сплять всього по дві години на добу, і при цьому можуть жити до 30 років. Вчені вивчають їх, щоб зрозуміти механізми сну в людей, і, можливо, змусити нас висипатися за меншу кількість годин.
  • А за допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати