Росія намагається легалізувати нову хвилю ватажків після ліквідації попередників, - Давидюк
Політолог Микола Давидюк заявив, що за допомогою виборів у ОРДЛО Росія намагається легалізувати нову хвилю ватажків після ліквідації попередників
Про це Давидюк заявив у ексклюзивному коментарі Еспресо.TV.
"Росія намагається легалізувати нову хвилю ватажків, після ліквідації попередників. Хоч кожного і за власним сценарієм: комусь відсторонення, а комусь пряма зачистка", - сказав Давидюк.
За словами політолога, Кремлю це потрібно для підвищення ставок під час переговорів.
"Це Кремлю потрібно для подальшої реалізації своїх планів. А також для підвищення своїх ставок під час переговорів, і більш за все уже в новому форматі. Адже проведення самих псевдовиборів, фінальна крапка у недієздатності Мінська як формату переговорів. І ще одне підтвердження, не виконання Росією взятих на себе обов'язків", - підкреслив Давидюк.
Довідка
11 листопада 2018 року в ОРДЛО відбуваються "вибори" голів "Донецької" й "Луганської" "народних республік" та "депутатів Народної ради".
Зараз "ДНР" у статусі "в.о." формально "очолює" Денис Пушилін.
Окрім Пушиліна, на сьогоднішніх "виборах" в окупованому Донецьку свої "кандидатури" виставили Олена Шишкіна, Роман Храмєнков, Володимир Медведєв і Роман Евстифєєв. Аби створити видимість "демократії" на "виборах до Народної раду" допущено дві близьких до бойовиків організації - "Донецька респубілка" і "Вільний Донбас".
Аби позбутися приставки "в.о." у підконтрольному росіянам Луганську на "вибори" також йде нинішній ватажок "ЛНР", колишній полковник СБУ Леонід Пасічник. Удавану "конкуренцію" йому складають Олег Коваль, Людмила Руснак, Наталія Сергун.
До "парламенту" бойовиків у Луганську, як і в Донецьку, також йдуть дві організації - "Мир Луганщині" та "Луганський економічний союз".
-
Як вже повідомлялося, Петро Порошенко закликав українців на окупованих територіях не йти на так звані вибори, а за словами очільника українського МЗС Павла Клімкіна після цих "виборів" на Росію чекають нові міжнародні санкції.
-
За наявною інформацією, керівників підприємств змушують виводити своїх працівників на "дільниці" для "голосування" озброєні терористи, які погрожують їм фізичною розправою.
-
Вранці, 11 листопада, на підконтрольних "ДНР" територіях відкрилися 408 "виборчих дільниць". На територіях "ЛНР" - 316 "дільниць".
-
Свою оцінку тому, що зараз відбувається в Донецьку та Луганську, вже дали український політик і дипломат, кандидат в президенти Роман Безсмертний, а також політологи Володимир Фесенко, Володимир Горбач і Олеся Яхно.
- Актуальне
- Важливе