live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Росіяни обстріляли український катер у нейтральних водах, - Bellingcat


фото: BBC
Міжнародна група розслідувачів Bellingcat дійшла висновку, що російські прикордонники обстріляли український катер "Бердянськ" у нейтральних водах

Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на розслідування Bellingcat.

"Інформація ФСБ, якщо вона достовірна, показує, що "Бердянськ" знаходився за 22,72 км від берегу Криму, на понад 500 метрів далі від заявлених Росією територіальних вод, коли по ньому був відкритий вогонь", - йдеться у розслідуванні.

В ньому наголошується, що 25 листопада 2018 року під час конфронтації біля Керченської протоки російські військові підрозділи вперше офіційно атакували військовослужбовців України.

В матеріалі досліджується наявна у відкритих джерелах інформація щодо інциденту та відповідні заяви української і російської сторін з тим, щоб встановити, де саме і як саме відбувалися події. Зокрема, досліджено опубліковане СБУ перехоплення розмов російських військових під час подій, відео навмисного тарану російським військовим кораблем українського буксиру "Яни Капу", заяву ФСБ щодо інциденту.

Зазначається, що інформація з перехоплених розмов знаходить своє підтвердження щодо двох ранкових таранів російським кораблем "Дон" буксиру "Яни Капу", як і зіткнення двох російських кораблів, в результаті чого значні пошкодження отримав сторожовий корабель РФ "Ізумруд".

Автор дослідження вказує на те, що в один з моментів українські кораблі, прямуючи до Азовського моря, перебували "в територіальних водах Криму та материкової частини Росії". Водночас, він нагадує, що ні Україна, ні країни Заходу не визнають незаконну анексію Росією Криму та розширення її територіальних вод. Крім того, між Україною та РФ з 2003 року діє договір, який визначає Азовське мору та Керченську протоку як внутрішні води України і Росії, дозволяючи вільне проходження протокою.

Між тим, після того, як кораблі ВМС України зрозуміли, що заблокованою Керченською протокою пройти не вдасться, близько 18:00 вечора неділі вони стали повертатися до порту відправлення Одеси. Після цього російські прикордонні кораблі стали їх переслідувати, здійснили обстріл та захопили.

"Російське ФСБ стверджує, що початкове перехоплення, як і попереджувальні постріли та, врешті-решт, вогонь по "Бердянську" – все відбулося "в територіальних водах Росії". Однак це не відповідає даним про місцезнаходження, наведених ними ж самими", - заявили в Bellingcat, де ретельно проаналізували всі наведені в заяві ФСБ дані щодо інциденту, наклавши їх на карту.

null

null

null

null

  • 1 грудня стало відомо, що росіяни не пропускають під Керченським мостом судна під прапорами країн-членів Європейського Союзу та Туреччини, які прямують до українських портів Маріуполь та Бердянськ.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати