live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Києві відкрили виставку гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт

В українській столиці відкрили виставку гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт (1927-1999) під назвою "Наївний світ Параски"

Експозиція складається з двох частин : "Доля Гуцулки" та "Індійські Заграви", передає Еспресо.TV.

Перша частина розповідає про побут та життя простої жінки, а друга - про фантастичні пригоди гуцулки у загадковій Індії.

Роботи Горицвіт - це поєднання традиційного мистецтва та сучасного мислення, що створює особливий художній стиль наївної естетики із неповторним авторським стилем виконання. Твори художниці частково реставровано коштом меценатів. 

Побачити усі представлені роботи можна в музеї Національної академії мистецтв України. 

"Не кожному худоднику відкриваються стіни цієї установи, не кожен може тут виставити свої роботи. І те, що президія Академії дозволила саме тут показати Параскини картини свідчить про високий рівень її таланту, - пояснила мистецтвознавець Світлана Яценко. - Взагалі ж, Параска Плитка-Горицвіт не дуже ще відома в Україні, ще не не так багато хто про неї знає, як, наприклад, про Марію Приймаченко. Але, я впевнена, по рівню мистецькому, що буквально за короткий час її знатимуть не лише в українському, а й в міжнародному середовищі".

 
  • Жила й працювала мисткиня у високогір'ї Карпат.
  • У Криворівні працює музей, присвячений її творчості й непростій долі. 

новини партнерів

23 жовтня, 2019 середа

23 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати