live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Угорщині вщухають протести проти "рабського закону", - ЗМІ


фото: REUTERS
Протести жителів Угорщини проти нового закону про понаднормову роботу почали вщухати

Про це пише Bloomberg.

У суботу, 19 січня на протест вийшли тільки кілька тисяч чоловік, при цьому спочатку акції були більш масштабними.

Протести в Угорщині спалахнули 12 грудня після прийняття закону, який підвищує кількість допустимих понаднормових годин роботи з 250 до 400 на рік. Профспілки називають його "законом про рабство".

Невдоволення направлено також в цілому проти політики правонаціонального уряду Угорщини.

Відповідно до закону, роботодавці гарантовано можуть призначати понаднормові 250 годин на рік кожному працівнику. У той же час можливе подальше збільшення понаднормової роботи за згодою працівника. Уряд стверджує, що зміни принесуть користь тим, хто хоче заробити більше грошей, працюючи більше годин. Але профспілки вважають, що роботодавці можуть використовувати низькі зарплати та інші методи тиску на працівників, змушуючи їх погоджуватися більше працювати.

Уряд прем'єра Віктора Орбана Орбана каже, що закон, який дозволяє компаніям просити працівників працювати шість днів на тиждень, необхідний для компенсації дефіциту робочої сили, викликаного старінням населення та еміграцією.

Спад активності протестувальників поставив під сумніви ідею профспілок організувати перший після падіння комунізму в країні загальний страйк.

Все по темі

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати