В Україні можуть заборонити пластикові пакети
Документом пропонується заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року
У Верховній Раді 28 січня зареєстрували законопроект №9507 про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену, яким може бути введене обмеження на використання пластикових пакетів в Україні
Законопроект розроблений на основі Директиви Європейського Парламенту № 94/62/EC та чинних законів країн-членів ЄС.
Відомо, що документ ініційований громадською організацією ReThink і більш ніж 50-ма народними депутатами.
Законопроект пропонується заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року; заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року; вести обов'язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладаних пакетів) у відповідності з національними стандартами з 1 січня 2021 року.
Замість них пропонується використовувати альтернативну тару - текстильні сумки і мішки, паперові пакети, пакети з крохмалю, які використовуються у країнах ЄС, де вже ввели заборону на пластикові пакети.
Законопроектом передбачено винятки з гігієнічних міркувань.
Заборона не поширюється на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон і розмірами 225мм*345мм*450мм, що використовуються для м'яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.
- Нагадаємо, на кілька місяців фрідайвери з Каліфорнії разом із фахівцем із пластику зі Стенфордського університету дістали з дна Тихого океану 50 тис. пластикових м'ячів для гольфу. У воду їх скинули гравці п'яти прибережних гольф-клубів.
- Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
- Британська газета The Guardian відмовилася від поліетиленової обкладинки на користь рішення з картопляного крохмалю.
- Євросоюз планує до 2021 року цілком заборонити одноразові пластикові вироби на кшталт соломинок для напоїв та посуд.
- Samsung Electronics приєдналася до низки міжнародних компаній, які зобов'язалися зменшити кількість пластикових відходів на своїх підприємствах. Техніку Samsung пакуватимуть в папір та еко-матеріали.
- Актуальне
- Важливе