Вчені виявили один із найшвидших об'єктів у Всесвіті. Що це

Спільна робота найбільших радіотелескопів дозволила астрофізикам відстежити джет, що утворився в результаті зіткнення двох нейтронних зірок

Про це пише Space.com.

Дослідники спостерігали за кілоновою GW170817, що утворилася в результаті зіткнення двох нейтронних зірок в галактиці NGC 4993 в сузір'ї Гідри. Вперше ця подія була зафіксованa гравітаційно-хвильовою обсерваторією LIGO. Тоді астрофізики припустили, що такі події повинні супроводжуватися потужним спалахом рентгенівського і гамма-випромінювання і формуванням джетів (вузькоспрямованих високошвидкісних потоків речовини).

Мапа з використаними у дослідженні радіотелескопами.

Однак вчені вважали, що джету не вдасться пробитися через щільну газопилову хмару, яка залишилася після зіткнення.

Спостереження групи астрофізиків під керівництвом Джанкарло Гірланда з Національного інституту ядерної фізики Італії показали, що в дійсності джету вдалося пробитися через хмару і вилетіти у відкритий космос. Щільний пучок матерії рухається зі швидкістю, лише на 10-12% менше швидкості світла.

"Ми почали стежити за залишками нейтронних зірок приблизно через сім місяців після їх злиття, використовуючи глобальну мережу, що об'єднує 32 радіотелескопа. Ці спостереження показують, що джерело радіохвиль вкрай мале, що говорить про наявність вкрай швидкого і вузького викиду матерії", - Джанкарло Гірланда.

Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX