live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сніговик чи кегля: в NASA показали фото астероїда Ultima Thule, що знаходиться за 6,5 млрд км від нас

NASA отримало перші знімки найбільш віддаленого і древнього космічного тіла з усіх до цього часу сфотографованих - Ultima Thule

Про це йдеться на сайті космічного агенства.

Космічний апарат NASA New Horizons пролетів повз Ultima Thule в перші години Нового року, відкривши еру дослідження загадкового пояса Койпера, регіону первинних об'єктів, що містить ключі до розуміння походження Сонячної системи.

Об'єкт (486958) 2014 MU69, відомий як Ultima Thule ("Край світу") - це астероїд з пояса Койпера, розташований за 6,5 мільярда кілометрів від нас. Його вивчення - унікальна робота, адже він є пережитком ранніх днів Сонячної системи і може дати відповіді на питання про її формування.

Судячи з отриманих фото, космічне тіло за формою нагадує кеглю для боулінгу. До того ж, об'єкт обертається як пропелер, а вісь обертання спрямована майже на зонд.

Зліва - композиція з двох зображень, зроблених New Horizons у 2018. Зображення художника праворуч ілюструє вигляд Ultima Thule, заснований на фактичному зображенні зліва. Напрямок осі обертання Ultima позначено стрілками. 

Фото Ultima Thule, доступне астрономам в 2019 році

Це фото, як і серія інших, було зроблене на відстані 3,5 тисячі кілометрів від його поверхні. Розміри Ultima Thule -  приблизно 33*15 кілометрів. 

У мережі також порівнюють об'єкт із сніговиком.

Апарат надіслав і знімки кращої якості, але вони йтимуть до Землі кілька місяців: для відправки сигналу з Землі на космічний корабель потрібно більше шести годин, а для отримання відповіді - ще шість годин, а швидкість передачі усіх відзнятих знімків - 1 кілобіт/секунду. Всі дані зонд зможе передати на Землю за 20 місяців.

Порівняння розмірів супутника Плутона - Харона і астероїда "Край світу"

Про зонд

"Нові обрії" (англ. New Horizons) — міжпланетний космічний зонд, побудований за космічною програмою НАСА "New Frontiers".

Космічний апарат був успішно запущений у 2006 році з головною метою — здійснити пролітне дослідження системи Плутона у 2015 році, і, другорядною метою — здійснити проліт повз один або кілька об'єктів поясу Койпера. Це п'ятий штучний об'єкт, який досяг швидкості, достатньої, щоб залишити Сонячну систему.

Пояс Койпера

Пояс Койпера (англ. Kuiper belt) — область Сонячної системи за орбітою Нептуна (30 астрономічних одниць від Сонця) приблизно до відстані 50 астрономічних одиниць. Пояс Койпера складається в основному з малих тіл, і приблизно в 20 разів ширший і в 20—200 разів масивніший від пояса астероїдів.

Найбільш відомий об'єкт у поясі - Плутон, який спочатку вважався планетою, але був перекласифікований як карликова планета. 

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту

 

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати