Сатурн скоро втратить свої кільця. Чому
Сатурн дуже швидко поглинає свої кільця: вони з'явилися близько 100 млн років тому (за часів динозаврів на Землі) і так само можуть повністю зникнути вже через 100 млн років
Про це йдеться на сайті NASA.
Кожну секунду кільця Сатурна руйнуються зі швидкістю до 1,5 млн т. З урахуванням їх ваги, якщо цей процес не зупиниться, вони повністю зникнуть протягом 100 млн років. Основною причиною руйнування кілець є магнітне поле Сатурна - під його впливом наелектризовані частинки спрямовуються вниз.
Кільця складаються з частинок і брил водяного льоду, які врівноважені тяжінням газового гіганта і своєю орбітальною швидкістю. Однак стан рівноваги порушується ультрафіолетовим випромінюванням Сонця або зіткненням з мікрометеоритами, в результаті чого частинки отримують електричний заряд. На них починає діяти магнітне поле планети, і частинки притягуються до атмосфери, де випаровуються.
На думку автора дослідження, наукового співробітника Центру космічних польотів імені Годдарда Джеймса О'Донохью, кільця з'явилися близько 100 млн років тому в результаті руйнування супутника Сатурна.
"Це досить короткий термін, особливо з урахуванням того, що вік самого Сатурна перевищує 4 млрд років", - заявив Джеймс О'Донохью.
Вчені і раніше припускали, що Сатурн знищить свої кільця протягом 300 млн років. Кільця D і C, які знаходяться найближче до планети, можуть зникнути за миті за космічними мірками - D всього за 60 тис. років, а кільце C, яке містить набагато більше матерії, зникне приблизно через 700 тис. років.
Однак гравітаційні сили також сприяють падінню матеріалу в район екватора планети, що скорочує термін життя кілець ще на 200 мільйонів років.
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Актуальне
- Важливе