live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сатурн скоро втратить свої кільця. Чому

Сатурн дуже швидко поглинає свої кільця: вони з'явилися близько 100 млн років тому (за часів динозаврів на Землі) і так само можуть повністю зникнути вже через 100 млн років

Про це йдеться на сайті NASA.

Кожну секунду кільця Сатурна руйнуються зі швидкістю до 1,5 млн т. З урахуванням їх ваги, якщо цей процес не зупиниться, вони повністю зникнуть протягом 100 млн років. Основною причиною руйнування кілець є магнітне поле Сатурна - під його впливом наелектризовані частинки спрямовуються вниз.

Кільця складаються з частинок і брил водяного льоду, які врівноважені тяжінням газового гіганта і своєю орбітальною швидкістю. Однак стан рівноваги порушується ультрафіолетовим випромінюванням Сонця або зіткненням з мікрометеоритами, в результаті чого частинки отримують електричний заряд. На них починає діяти магнітне поле планети, і частинки притягуються до атмосфери, де випаровуються. 

На думку автора дослідження, наукового співробітника Центру космічних польотів імені Годдарда Джеймса О'Донохью, кільця з'явилися близько 100 млн років тому в результаті руйнування супутника Сатурна.

"Це досить короткий термін, особливо з урахуванням того, що вік самого Сатурна перевищує 4 млрд років", - заявив Джеймс О'Донохью.

Вчені і раніше припускали, що Сатурн знищить свої кільця протягом 300 млн років. Кільця D і C, які знаходяться найближче до планети, можуть зникнути за миті за космічними мірками - D всього за 60 тис. років, а кільце C, яке містить набагато більше матерії, зникне приблизно через 700 тис. років.

Однак гравітаційні сили також сприяють падінню матеріалу в район екватора планети, що скорочує термін життя кілець ще на 200 мільйонів років.  

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

23 вересня, 2020 середа

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати