live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Криму не залишилося жодної школи з українською мовою навчання, - правозахисники


фото: ua.today
За результатами моніторингу Кримської правозахисної групи, в окупованому Криму не залишилося жодної школи, у якій вивчення всіх предметів ведеться українською мовою

Про це повідомила прес-служба Кримської правозахисної групи.

"Міністерство освіти Республіки Крим" повідомило, що в 2018-2019 навчальному році в Криму навчається понад 2 млн дітей. З них 6, 1 тис. (3,1%) навчаються кримськотатарською мовою і 249 (0,2%) - українською.

Раніше повідомлялось, що в окупованому Криму працює 15 шкіл з кримськотатарською мовою навчання і 1 школа з українською мовою. Додатково заявлено, що в 5 школах є 8 класів з українською мовою навчання.

Однак правозахисники встановили, що в школі № 20 в місті Феодосії, яка заявлена ​​як школа з українською мовою навчання, за інформацією батьків, навчання з усіх предметів ведеться російською мовою. Українська мова залишився тільки як окремий предмет у деяких класах.

Зі шкіл, в яких нібито є класи з українською мовою навчання, тільки в "Сімферопольської академічної гімназії" діють подібні класи.

У "Гімназії № 11 ім. К.А. Треньова" у Сімферополі українська мова викладається як факультатив, а вивчення всіх предметів проводиться російською мовою, і вивіска на вході до навчального закладу тільки російською мовою.

"У Криму не залишилося жодної школи, в якій вивчення всіх предметів ведеться українською мовою. Класів з українською мовою навчання також значно менше, ніж заявлено окупаційною владою. Школи, які офіційно заявлені як школи з кримськотатарською мовою навчання, фактично такими не є, а навчання в них ведеться як кримськотатарською, так і російською мовою ", - йдеться в повідомленні.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати