live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українців не позбавлятимуть субсидій через “сумнівні” донарахування облгазів, - КМУ


фото: biznews
Управління соціального захисту населення під час перепризначення у травні субсидій на новий рік не братиме до уваги незаконні донарахування в платіжках споживачів

Про це повідомляє урядовий сайт Teplo.gov.ua.

Міністерство соціальної політики України, враховуючи позицію НКРЕКП про неправомірність дій операторів газорозподільчих мереж, ініціювало зміни до Постанови КМУ № 848. Вони передбачають право субсидіантів на автоматичне перепризначення допомоги на новий період за наявності "сумнівного" боргу за газ.

Субсидіанти скаржаться, що останнім часом їм приходять платіжки зі значними боргами.

Природа цих боргів для них є незрозумілою, оскільки за спожитий їхнім домогосподарством газ, вони розраховуються вчасно. Тому за пропозицією Мінсоцполітики Уряд прийняв рішення не враховувати ці "сумнівні" борги.

У травні, на вимогу Постанови КМУ №848, усі постачальники природного газу будуть зобов’язані надати у місцеві управління соцзахисту інформацію щодо наявності простроченої заборгованості без зазначення нарахувань за так звані коефіцієнти. На основі цієї інформації й будуть перепризначатися субсидії.

Ті сім’ї, які розраховуються за газ вчасно та в повному обсязі, отримають право на готівкову субсидію.

Ті громадяни, які матимуть борги за спожитий ними газ, будуть переведені на безготівкову форму монетизації.

Борги сумнівного походженні ні в першому, ні в другому випадку, не впливатимуть на процес перепризначення субсидій, запевняють в уряді.

  • Раніше повідомлялося про отримання українцями платіжок за газ із завищеними сумами.

  • Платіжки за газ оформлювали із перерахунками за 30 місяців після скасування Касаційним адмінсудом Верховного суду встановлених урядом в 2016 році норм споживання газу для споживачів без лічильників.

  • Раніше "Нафтогаз" звинуватив Міністерство палива та енергетики у тому, що при підвищенні цін на газ на 23% рахунки частини споживачів зросли у 3 рази через завищення норм споживання газу без лічильників. Після програного суду Міненерго навмисне затягувало з підготовкою нової постанови, вважають в  “Нафтогазі”.

  • Після цього Кабінет Міністрів України ухвалив рішення рекомендувати “Нафтогазу” забезпечити всіх громадян України безкоштовними лічильниками газу. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) перевіряє облгази та вже оштрафувала частину з них.

  • 12 березня "Ощадбанк" почав процес виплат субсидій у готівковій формі тим громадянам, які не є пенсіонерами і яким субсидія була призначена до 31 грудня 2018 року.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати