У Зеленського озвучили ідею двопалатного парламенту

Президент Зеленський не виключає запровадження двопалатного парламенту

Про це заявив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук, повідомляє РБК-Україна.

Змішана система виборів - велика біда українського парламенту, йдеться у повідомленні.

"Велика біда українського парламенту - половинчастий підхід до його формування, тобто змішана система виборів. В Україні вона себе не виправдала. Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 року. Це один з можливих варіантів , який ми будемо розглядати. Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену в 2000 році", - заявив представник Зеленського.

При цьому Стефанчук зазначив, що переформатування парламенту не відбудеться найближчим часом.

"Будуть питання, які стосуються форми парламенту: одно- або двопалатний. Але я не кажу зараз про конкретну концепцію, про те, що це все буде зроблено найближчим часом. Але якщо ми виходимо з того, що ми з важливих питань повинні обов'язково враховувати думку народу, то ми не можемо нехтувати громадською думкою, яку вже колись було висловлено", - наголосив він.

Стефанчук зазначив, що не можна ігнорувати те, який відсоток громадян тоді за це проголосував: введення двопалатного парламенту 2000 року підтримали 82,9% виборців. Тож, в якості політико-правової підстави можна враховувати і той референдум.

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати