Експедиція на Тернопільщині виявила поховання княжої доби

Археологи на Тернопільщині розкопали кургани та знайшли зразки культури часів XV ст. до н.е., тобто бронзової доби, та давньоруські поховання XIII ст

Про це повідомляє Укрінформ.

За словами директора Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини та кандидата історичних наук Марини Ягодинської, розкопки тривали на околиці села Кордишів Шумського району з 2010 року.

“У розкопаному давньому кургані, вік якого щонайменше 4 тис. років, ми виявили 14 поховань. Цього разу під час розкопок багатошарового могильника було знайдено артефакти кількох історичних періодів — комарівської культури та княжої доби”, - заявила вона.

“Зокрема, було виявлено групове поховання п'ятьох осіб періоду бронзової доби", – зазначила Ягодинська.
Також, за її словами, біля людських решток археологи знайшли бронзові браслети, шийну гривну (прикраса – ред.,), скроневі кільця, намисто із кварцу.

Крім цього, під час експедиції знайдено кілька дитячих поховань часів давньоруської культури XIII ст. і три мідні підвіски з дроту.

На додачу, археологи виявили курган давньоруського часу з ритуальним ровом для тризни (поминок), у центрі якого перебували, за версією Ягодинської, останки дитини знатного роду. Поховання унікальне тим, що впродовж останнього століття археологи на території нинішньої Тернопільщини такого ще не знаходили.

Планується передати знайдені артефакти до Шумського краєзнавчого музею, а фрагменти людських останків – експертам відділу біоархеології Інституту археології НАН України для подальшого вивчення.

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

25 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати