live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Призначення Радою дострокових місцевих виборів оскаржуватимуть у КСУ, - Безсмертний

У разі призначення парламентом дострокових місцевих виборів іх оскаржуватимуть у Конституційному суді, оскільки місцеве самоврядування є правом і компетенцією громад

Про це заявив у ефірі Еспресо.TV представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

Ччи юридично на сьогодні це може бути вмотивовано? Поки що це розглядається як політична доцільність. З точки зору конституційно-правових підстав, законних підстав вимагати це центральна влада в принципі не має. Суб'єктом місцевого самоврядування є територіальна громада і тема політичної доцільності носить вторинний характер. Якщо Верховна Рада прийме таке рішення, воно, дійсно, може, є конституційним, бо є таке право у Верховної Ради - призначати. Але чи може вона призначати дочасні - це великий знак питання. Я би сказав так: якщо політична доцільність переможе і це відбудеться, я майже гарантую подання до Конституційного суду. Більше того, це подання, яке можуть подавати навіть громадяни, тому що вони вражаються у правах. Яким буде рішення Конституційного суду? Скоріше за все, КС піде тим же шляхом, яким він пішов по підтримці дочасних виборів парламенту", - припустив Безсмертний.

Політик наголосив, що місцеве самоврядування здійснюється за власні кошти платників податків, тому роль держави в цьоу процесі є мінімальною.

"Ще раз хочу пояснити: місцеве самоврядування - це право і здатність громадян за власні кошти під власну відповідальність здійснювати діяльність - економічну, господарську і т. д. За власні кошти - тому що вони платники податків. І під власну відповідальність. Тут місце і роль держави мінімальні насправді", - додав Безсмертний.

Безсмертний зазначив, що наявна в Україні система самоврядування з одночасними виборами в усіх громадах є застарілим спадком від СРСР.

"Як людина, яка займалася довгі роки місцевим самоврядуванням і продовжує опікуватися цією темою, я взагалі не розумію, що таке загальнонаціональна компанія місцевих виборів. Територіальні громади - це той суб'єкт, який сам має визначати термін діяльності в разі підтримки чи непідтримки міського голови, представницького органу і так далі. Ми успадкували чистої води совочок - що всі громади проводять одночасні вибори рад, міських голів і таке інше. Більше того, в багатьох країнах навіть різні форми формування представницьких органів, методи обрання голови і т. д. Схоже, ми до цього часу так і не усвідомили, що таке місецеве самоврядування", - сказав Безсмертний.

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати