10 фактів із життя Руслана Стефанчука, представника президента Зеленського у Раді

Стефанчук познайомився з Зеленським ще в студентські роки, коли вони обидва грали в КВН

Еспресо.TV розповідає про цікаві факти з біографії представника президента України у Верховній Раді Руслана Стефанчука

1. Народився 29 жовтня 1975 року в Тернополі у сім'ї студентів-медиків.

У 1997 році закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права за спеціальністю "Правознавство". Через два роки закінчив також Технологічний університет Поділля за спеціальністю "Менеджмент виробничої сфери".

2. Після закінчення аспірантури з 2000 року працював в Хмельницькому університеті управління і права на посадах старшого викладача, завідуючого кафедрою, доцента, професора кафедри цивільно-правових дисциплін.

3. Стефанчук є доктором юридичних наук, професором, членом-кореспондентом Національної академії правових наук. Він займався також адвокатською діяльністю.

Як науковець Стефанчук вивчав такі напрямки законодавства як загальна теорія приватного права, особисті немайнові права фізосіб, договірні зобов’язання, право інтелектуальної власності, європейське цивільне право.

Також Стефанчук вивчав діяльність Європейського суду з прав людини, медичне право та займався питаннями юридичної освіти.

З 2005 по 2011 рік - проректор по науковій роботі Хмельницького університету управління і права.

null

Читайте також: 10 фактів про Данила Гетманцева, радника Зеленського з публічних фінансів та оподаткування

4. Був помічником народного депутата від блоку Віктора Ющенка "Наша Україна-Народна самооборона" Анатолія Матвієнка (Верховна Рада 6-го скликання).

У 2011–2013 роках завідував відділом проблем розвитку національного законодавства в Інституті законодавства Верховної Ради.

5. З 2013 по 2014 рік - завідувач кафедрою цивільно-правових дисциплін, а з 2014 по 2016 рік - проректор по науковій роботі Національної академії прокуратури.

З 2016 року Стефанчук працював проректором по науковій роботі Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів.

6. Стефанчук брав участь в розробці законів "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері особистих немайнових прав фізичних осіб", "Про охорону репродуктивного здоров'я", "Про облік часу в Україні", "Про внесення змін і доповнень в статтю 707 Цивільного кодексу".

null

Читайте також: 10 фактів про нового голову АП Андрія Богдана

7. 1 червня 2016 року був призначений позаштатним радником першого віце-прем'єра Степана Кубіва.

8. За словами Стефанчука, він познайомився з Зеленським ще в студентські роки, коли вони обидва грали в "КВН" (Клуб веселых и находчивых).

9. 18 квітня 2019 року тоді ще кандидат у президенти Володимир Зеленський назвав Руслана Стефанчука однією з ключових фігур своєї команди, експертом з реформування державних інститутів та роботи над законами. Стефанчук називав себе ідеологом команди Зеленського.

21 травня 2019 року Стефанчук був призначений радником президента - представником глави держави у Верховній Раді.

Андрій Парубій і Руслан Стефанчук на погоджувальній раді ВР 27 травня 2019 року
 

Руслан Стефанчук спілкується з журналістами щодо проекту Виборчого кодексу

10. За 2018 рік Стефанчук вказав майже 700 тисяч гривень доходів, з них 231,8 тисяч гривень – дохід від підприємницької діяльності.

Дружина Стефанчука - Марина задекларувала понад 70 тисяч гривень зарплати та більше 42 тисяч гривень страхових виплат. Стефанчук має у Хмельницькому дві квартири площею 47,6 та 93,4 метрів квадратних. Також він має дві земельні ділянки  площею 5000 кв. м у селі Слобідка на Хмельниччині та площею 1008 кв.м у селі Білогородка на Київщині.

Його дружина є співвласницею квартири площею 49,8 кв.м у селі Ярмолинці у Хмельницькій області.

Їздить Стефанчук на автомобілі Renault Koleos 2012 року випуску за 252,5 тисяч гривень, а дружина – на Renault Captur 2015 року випуску вартістю 538,6 тисяч гривень.

null

Читайте також: 10 фактів про Руслана Рябошапку, радника Зеленського з антикорупційних питань

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати