live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

“Мистецтво з-за ґрат”: у Ризі відкрили виставку малюнків Сущенка


фото: https://www.radiosvoboda.org
9 вересня в Музеї окупації Латвії відкрилася виставка “Мистецтво з-за ґрат”, на якій представили двадцять малюнків українського журналіста Романа Сущенка. Малюнки були у в’язниці “Лефортово” в Москві

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Коли голова правління Музею окупації Латвії Валтерс Ноллендорфс відкривав виставку, то зазначив, що малюнки українського журналіста, свідчать про те, як свобода духу допомагає вижити людині в неволі.

“Ці малюнки подібні до робіт латиського художника Курта Фрідріхсона, який був засланий до Сибіру і там також малював. В контексті свободи, хочу зазначити, що важлива не лише свобода індивідуальна, свобода духу, але й свобода нації. Латишів та українців поєднує те, що обидва народи знають ціну свободи і усвідомлюють, що за неї треба боротися”, - зазначив Наллендорф.

Крім того, посол України в Латвії Олександр Міщенко наголосив, що під час підготовки виставки у Ризі, Роман Сущенко ще був ув’язнений, а на момент презентації він вже на волі.

“Справа Сущенка показує, якщо міжнародна спільнота сильна і єдина, то кожна окупація, кожний полон завершується звільненням. Вона може бути п’ятдесят років, як у Латвії. Ми зараз почали свій відлік часу - шостий рік окупації Криму, але ми віримо, що вона закінчиться”, - сказав український дипломат.

До присутніх на презентації у Ризі звернулася з відеозверненням дочка Романа Сущенка Юлія Сущенко. Вона подякувала за підтримку і пообіцяла, що незабаром її батько особисто приїде до Латвії. Також, на виставці зачитали лист Сущенка відвідувачам презентації виставки.

Малюнки Романа Сущенка вже демонструвались на виставках у Києві, Брюсселі, Варшаві, Парижі, Кишиневі, заплановані виставки у Гданську та Страсбурзі.

Виставка організована Посольством України в Латвії спільно з “Товариством підтримки України”.

Одна з картин Сущенка. 

Лист Сущенка.

  • Нагадаємо, о 13:30 у суботу, 7 вересня 2019 року, борт зі звільненими з російського полону українськими громадянами сів на злітній смузі київського аеропорту "Бориспіль".

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати