live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд проситиме Раду запустити митницю та податкову як єдину юрособу


фото: vilne.ua
Кабінет Міністрів України затвердив законопроєкт з поправками до Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів, які дадуть змогу запустити Державну митну та Державну податкову (ДПС) служби у форматі єдиних юридичних осіб

Про це повідомило Міністерство фінансів у прес-релізі.

"Проєкт закону, зокрема, впроваджує новий формат діяльності системи центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну митну та державну податкову політики у форматі єдиної юридичної особи, у зв'язку з чим їхні територіальні органи працюватимуть не як юрособи, а як окремі підрозділи", - зазначили у Мінфіні.

Водночас голови місцевих держадміністрацій у разі ухвалення законопроєкту не зможуть впливати на призначення або звільнення керівників митниць, наголосив Мінфін.

Крім цього, норми законопроекту передбачають можливість головам цих двох служб делегувати свої повноваження керівникам відповідних окремих підрозділів, визначати особливості оплати праці держслужбовців Держмитслужби та ДПС та їхніх територіальних органів із урахуванням положень Митного та Податкового кодексів.

Законопроєкт також пропонує дозволити безкоштовно відкрити знеособлені дані щодо експортно-імпортних операцій, зокрема за митною вартістю товарів, інформацію про правопорушення.

Для митниці, крім цього, пропонується розширити застосування електронних документів, а також встановити, що вилучене митницями майно реалізовуватиметься на аукціонах через електронні торгові системи.

Як повідомлялося, переведення ДПС і Держмитної служби у формат єдиних юридичних осіб було одним із ключових вимог Міжвідомчої робочої групи з реформи Державної фіскальної служби.

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати