live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В уряді назвали майданчик для доступного кредитування дрібного бізнесу


фото: bank.gov.ua
Майданчиком для програми кредитування бізнесу, яку раніше анонсував президент Володимир Зеленський, стане німецько-український фонд

Про це повідомляє урядовий портал.

Фонд передали в управління Міністерству фінансів, контролювати його роботу буде Національний банк.

"Прийнято рішення про передачу Фонду у повне управління Мінфіну з метою розділення функцій управління та здійснення регуляторного нагляду за діяльністю Фонду. Це дозволить уникнути конфлікту інтересів та підвищити ефективність використання коштів.

Фахівці Міністерства здатні активізувати роботу Фонду та надати бізнесу країни необхідні кошти під реалістичні, корисні та прибуткові проєкти", - сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Засновниками Фонду є НБУ та уряд в особі Міністерства фінансів. Раніше 50% статутного капіталу Фонду належали Кабінету Міністрів, решта 50% - Національному банку.

Після ухвалення депутатами закону про "спліт" НБУ відповідно отримав повноваження з регулювання та нагляду за діяльністю небанківських фінансових установ, до яких належить Німецько-український фонд, і не може одночасно виступати його власником.

  • Нагадаємо, Програма з підтримки малого та мікробізнесу ініційована президентом України Володимиром Зеленським.
  • Програма запрацює з 1 лютого 2020 року та  передбачає доступне кредитування під 5-9% річних - видача кредитів розміром до 1,5 млн грн терміном на п’ять років під 5% річних, якщо передбачається виручка до 25 млн грн і створюються мінімум два робочі місця, під 7% річних для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставку буде знижено на 0,5%, і під 9% річних для бізнесу з виручкою до 50 млн грн. Сам учасник має інвестувати 20% власних коштів від усіх витрат.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати