live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Третє коло: суд знову відновив діяльність неплатоспроможного банку “Союз”


фото: lb.ua
Шостий апеляційний адміністративний суд рішенням від 19 лютого 2020 року відмовив у задоволенні апеляційної скарги Національного банку України та залишив в силі рішення першої інстанції від 6 листопада 2019 року про відновлення діяльності неплатоспроможного банку “Союз”

Про це повідомила пресслужба НБУ у Facebook, регулятор має намір подати касаційну скаргу після отримання повного тексту відповідного рішення.

“Це вже третє коло розгляду справи банку “Союз” у судах. Цей банк було виведено з ринку у березні 2016 року через систематичні порушення законодавства у сфері фінмоніторингу”, – йдеться в повідомленні.

Також НБУ розповів, що акціонер банку Сергій Дядечко не погодившись з рішенням регулятора, звернувся з позовом до Національного банку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. У своєму позові він просив скасувати рішення про виведення банку з ринку, а також зобов’язати НБУ вчинити всі необхідні дії для відновлення функціонування банку “Союз”. Отже, суди першої та апеляційної інстанції наразі ухвалили рішення про незаконність виведення банку з ринку.

“Водночас Національний банк вкотре наголошує, що законодавством не передбачено механізму відновлення діяльності банку, зокрема за рішенням суду”, – підкреслив регулятор.

  • Нагадаємо, 15 січня 2020 року Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій про неправомірність ліквідації АТ Союз, а справу направив на новий розгляд до суду першої інстанції.
  • 12 липня 2016 року суди першої та апеляційної інстанцій прийняли рішення на користь акціонера банку “Союз” Сергія Дядечка. Не погодившись з зазначеними судовими рішеннями, Нацбанк в жовтні 2016 року звернувся до Верховного Суду.
  • 4 червня 2019 року Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу НБУ на рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі про ліквідацію банку “Союз”.
  • Окружний адмінсуд Києва 6 листопада 2019 року задовольнив позов Сергія Дядечка та визнав незаконними рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку. Суд також зобов'язав НБУ відновити функціонування банку “Союз” як банківської установи.
  • Після цього Нацбанк знову подав апеляцію на рішення суду.

новини партнерів

29 березня, 2020 неділя

28 березня, 2020 субота

29 березня, 2020 неділя

28 березня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати