live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Нацбанку пояснили, наскільки українська економіка близька до стану “ухандоханої”


фото: НБУ
Зараз економіка України - у значно кращому стані, ніж п’ять, десять чи п'ятнадцять років тому

Про це повідомила пресслужба НБУ.

"Реформатори економіку "ухандохали". Таку страшилку ви неодмінно вже чули. Проте впадати у відчай не варто. Економіка наразі є далеко від стану "ухандоханої". Більше того, вона знаходиться в значно кращому стані, ніж п’ять, десять чи п'ятнадцять років тому", - йдеться у повідомленні. 

Серед факторів стабільності економіки у Нацбанку називають:

  • низький рівень інфляції.  

"Послідовна монетарна політика НБУ дала змогу знизити інфляцію до цілі в 5%. Підтримання інфляції на цьому рівні є вкрай важливим для стійкого економічного зростання", - повідомили в НБУ.

  • зменшення вартості кредитних ресурсів.

"Постійні стрибки інфляції у минулі роки були перепоною для низьких ставок у економіці і доступних кредитів. Зараз ситуація змінюється", - йдеться у повідомленні.

  • зростання галузей торгівлі, транспорту, будівництва, сектору послуг, зокрема й IT та рекордний врожай у аграрному секторі. Також у НБУ наголошують, що спад промисловості у минулому році не є ознакою кризи - падіння відбулося через падіння світового попиту та цін на товарних ринках унаслідок активізації торговельних війн. 

  • зниження співвідношення державного боргу до ВВП з більш ніж 80% до близько 50%, а відсоткових ставки за державним боргом вдвічі - до 9-10%. 

"Звісно, 3,5-4% економічного зростання, які прогнозує НБУ в наступні роки, - це досить консервативний сценарій. Цього замало.Водночас у разі проведення структурних реформ, спрямованих на подальше поліпшення бізнес-клімату, ми матимемо значно більші темпи зростання, які дадуть змогу наздоганяти сусідів з ЄС за рівнем добробуту громадян",- резюмують у НБУ.

новини партнерів

29 березня, 2020 неділя

28 березня, 2020 субота

29 березня, 2020 неділя

28 березня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати