КС може визнати закон про обіг сільськогосподарської землі неконституційним, - Безсмертний

За словами політика та дипломата Романа Безсмертного, закон про обіг сільськогосподарської землі може бути відкликаним через процедурні порушення під час голосування

Про це Роман Безсмертний заявив в онлайн-трансляції програми "Вердикт" із Сергієм Руденком, передає Еспресо.TV.

"Конституція України, стаття 13, чітко визначає право приватної власності на землю. Власність означає: користуюсь, володію і розпоряджаюсь. З моменту прийняття української Конституції парламент, а це вже пройшло 6 скликань, зобов'язаний був прийняти відповідний закон, а точніше закони, які б регламентували питання функціонування цивілізованого ринку землі", - зазначив Безсмертний.

Він додав, що в українському варіанті слід вживати "обіг землі", тому що є ще такі явища як успадкування, дарування, яке не охоплюється поняттям "ринок", де хтось продає, а хтось купує.

"Я б розділив проблему, яка зараз сталася на декілька частин. Перше - це проблема процедури. Сьогодні вже сказано, що все, що можна було порушити приймаючи цей закон - порушено. Це і розгляд закону на надзвичайній сесії. Це і відсутність нормативної бази для проведення такої сесії. Що проявив своїми демонстративними діями голова ВР Разумков, який просто не з'явився. Відтак треба розуміти, що цей закон може не вийти за рамки ВР, тому що його після схвалення парламентом має підписати голова ВР і спрямувати до президента", - заявив політик.

Читайте також: 100 га в одні руки це поміркований показник, - Совсун про підтримку законопроєкту про ринок землі

За його словами, ці причини створюють ряд можливостей скасувати цей закон не тільки в адміністративному порядку, а й визнати його не конституційним через Конституційний суд.

Безсмертний звернув увагу на якість закону:

"Друга частина - якість документа. Перше, що хочу сказати, що ми повинні мати на увазі, що до появи тексту говорили про ті речі, про які дискутувалось дуже важко. Досить складний за структурою, за змістом закон - завели дискусію буквально з декількох питань: продаж землі в одні руки, не резиденти, юридичні особи. Натомість упустили цілий ряд речей, пов'язаних з реєстром, механізмами функціонування ринку, ресурсним забезпеченням, фінансовим забезпеченням, бюджетною підтримкою."

"Прийнятий документ, де немає того, про що ми говорили. Там немає цивілізованого ринку. Це закон, який дозволяє впродовж часу, який лишився, до 1 липня 2021 року нинішній фактичний стан легалізувати", - додав Роман Безсмертний.