live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Негативний сигнал для інвесторів": Європейська Бізнес Асоціація схвильована ситуацією навколо НБУ

Європейська Бізнес Асоціація заявила про стурбованість заявою голови НБУ Якова Смолія про відставку через політичний тиск на регулятор

Заяву оприлюднено на сайті Європейської Бізнес Асоціації.

"Європейська Бізнес Асоціація глибоко схвильована ситуацією, що відбувається навколо НБУ та його керівництва. Так, тиск на представників НБУ є негативним сигналом для іноземних інвесторів та міжнародних компаній, що працюють в Україні, оскільки ставлять під питання безпеку, справедливість та рівність усіх перед законом в Україні", - йдеться у повідомленні.

В асоціації звернули увагу, що забезпечення незалежності НБУ, збереження макроекономічної стабільності та сталого економічного зростання України мають бути непохитними пріорітетами влади.

"Прозорий, стабільний та конкурентний фінансовий сектор – важлива складова економічного зростання країни та збереження її макроекономічної стабільності. Водночас, чітка, зрозуміла та послідовна політика сприяють вищій довірі як бізнесу, так і потенційних інвесторів, що є невід’ємною умовою, аби досягнути амбітної мети та розвитку", - підкреслили в ЄБА.

В асоціації закликали не допустити відкату назад розпочатих реформ у фінансовому секторі, продовжувати розпочату політику та забезпечити подальшу незалежність НБУ. Крім того, додали в асоціації, надзвичайно важливою є кандидатура голови Нацбанку - професіонала своєї справи, метою якого буде результат та продовження розпочатих реформ. 

"Адже якщо дивитись на минулі роки, Національний банк забезпечив значне зниження інфляції, провів валютну лібералізацію, оздоровив банківську систему, тощо", - зазначили у прес-службі.

Таким чином, бізнес-спільнота сподівається, що влада розуміє всі можливі наслідки відставки голови та закликає президента України взяти цю ситуацію під особистий контроль, оскільки зараз важливо убезпечити країну від появи нових негативних чинників, які дестабілізують економіку, сповільнюють інвестиційну активність та економічне зростання, особливо, у кризову ситуацію, що виникла у зв'язку з пандемією.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати