Банківській системі варто вчитися на помилках минулого, - експерт


фото: НБУ
Українська банківська система вже переживала те, що відбувається зараз, і варто вчитися на помилках

Таку позицію висловив Юрій Блащук, банкір, фінансовий експерт, в ефірі програми "Про гроші" з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".

"Те, що ми зараз бачимо - все це було. Це було у 90-х роках", - каже Блащук.

Він наголосив, що українська банківська система будувалася протягом 30 років, і весь процес описано у книжці "Сальдо великих грошей" Алли Ковтун.

"Тут слово "сальдо" обіграно, бо також є слово "сальто". Чому сальто: воно позитивне чи негативне? Гра слів. Мені здається, що автор приділяє увагу саме негативним речам, які були в нашій історії. І аналізує, чому це відбулося. А якраз аналіз тих невдач, яких ми зазнали, - чому ми не стали "європейським тигром", - і дає можливість для подальшого зростання, - пояснив Блащук.

Він підкреслив, що виконувати роботу над помилками дуже важливо.

"Унікальність книжки в тому, що вона побудована на спогадах учасників цих подій. Тут є спогади і керівництва Національного банку, і комерційних банків. Зараз, не зв’язані зобов’язаннями, вони намагаються відверто проаналізувати те, що відбулося", - додав Блащук.

  • Рада Національного банку відмовилися призначити Олега Чурія на посаду заступника голови НБУ терміном у 7 років, повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин.
  • Ексочільник Нацбанку Яків Смолій сказав в інтерв'ю Lb, що влада хотіла дискредитувати керівництво Національного банку; зняти його і змінити на керованих людей.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати