live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Продовжуються пошуки місця поховання Богдана Хмельницького

Українські археологи продовжують пошуки місця поховання Богдана Хмельницького. Існує думка, що поховання видатного лідера українського козацтва знаходиться у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів, що на Черкащині

У зв’язку з цим Інститут археології Національної академії наук України опублікував дослідження археологічної експедиції, в рамках якої було, зокрема, виконано сканування георадаром стін та обстежено чотири провалля – підземні ходи, розташованих на території з північного боку церкви. Зондажі стін у визначених місцях не підтвердили наявності порожнин. Проте, у західній частині церкви – посередині, навпроти входу – сканування підлоги виявило на глибині від 3,5 м до 5,5 м об’єкт, який нагадував склеп.

Вчені Інституту археології НАН України за участі співробітників Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" планують продовжити наукові пошуки поховання Богдана Хмельницького та розкопки підземних проваль-ходів у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів.

Нагадуємо, що історико-археологічні пошуки поховання Богдана Хмельницького тривають із кінця ХVІІІ ст., але досі не дали позитивних результатів. У 2019 році Волино-Подільська археологічна експедиція Інституту археології НАН України провела архітектурно-археологічні дослідження на території Національного заповідника «Чигирин» – у церкві оборонного значення Святого пророка Іллі в селі Суботів, що на Черкащині. Національна академія наук України продовжує археологічні дослідження.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати